Ακόμη ψηλότερα η Νίκη Βόλου

ακόμη-ψηλότερα-η-νίκη-βόλου-871680

Παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και συνδυάζοντάς το με ουσία, η Νίκη Βόλου επιβλήθηκε του μέχρι σήμερα αήττητου ΠΑΟΚ Β’ με 2-0 στο γήπεδο της Νεάπολης για την 8η αγωνιστική, χάρις σε τέρματα του Σιαφά στο 23ο με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τσουκαλά και Μιλούνοβιτς στο 40ό λεπτό με διαγώνιο πλασέ έπειτα από τροφοδότηση του Γαβριηλίδη.

Η Νίκη Βόλου έκανε το καλύτερο δώρο… Χριστουγέννων στους φιλάθλους της, που έσπευσαν να την υποστηρίξουν, ανταμείβοντάς τους με ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά και με ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο, που την έφερε στο -3 από την κορυφή κι ενώ περιμένει και την ένσταση κατά της Βέροιας, που μπορεί να της δώσει ακόμη δύο βαθμούς.

Στο τελευταίο παιχνίδι για το 2022, η Νίκη Βόλου πέτυχε την τρίτη σερί νίκη και πλέον μπορεί να σχεδιάζει τις επόμενες κινήσεις της με μεγαλύτερη άνεση, μιας και το επόμενο παιχνίδι που θα δώσει θα είναι για την 10η αγωνιστική απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας εκτός έδρας στις 8/1/23.

Νίκη με πέναλτι στο φινάλε

Ο Πανσερραϊκός κέρδισε το χθεσινό ντέρμπι με την ΑΕΛ και μάλιστα με ανατροπή (2-1) και εκμεταλλεύθηκε την ήττα του ΠΑΟΚ Β’ και τον έπιασε στην κορυφή. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Αντράντα, αλλά στο β’ μέρος ο Καρασαλίδης ισοφάρισε και ο Κανίς με πέναλτι στο 89’ χάρισε το «τρίποντο» στα «λιοντάρια». Με ανατροπή επίσης πέρασε η Βέροια από τη Ριζούπολη κόντρα στον Παναθηναϊκό Β’ (1-2), ενώ ο Αλμωπός Αριδαίας κέρδισε την Αναγέννηση Καρδίτσας (1-0).