1ο γκολ του Στέλιου Νάκα στη Σούπερ Λιγκ!

1ο-γκολ-του-στέλιου-νάκα-στη-σούπερ-λιγκ-277504

Το πρώτο του γκολ στη Σούπερ Λιγκ πέτυχε χθες ο βολιώτης Στέλιος Νάκας. Μπορεί να μην το χάρηκε όσο θα ήθελε μιας και σημειώθηκε στις καθυστερήσεις (αμέσως μετά το γκολ ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα) και η ομάδα του η Ξάνθη ηττήθηκε 3-2 στη Βέροια, αλλά ο Στέλιος Νάκας θα θυμάται …για μια ζωή τη χθεσινή αναμέτρηση.

Ο 20άχρονος μεσοεπιθετικός της Ξάνθης, που αναδείχθηκε από τις ακαδημίες του Μαγνησιακού παίζοντας επίσης στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου, πέτυχε το πρώτο του τέρμα στη Σούπερ Λιγκ στην 9η εμφάνισή του.

Στο περσινό πρωτάθλημα αγωνίστηκε σε 5 παιχνίδια με συνολικό χρόνο τα 179 λεπτά, ενώ τη φετινή σεζόν έχει παίξει σε 4 ματς για 52 λεπτά. Χθες μπήκε αλλαγή στο 75’ στη θέση του Σολάρι και ήταν ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος της Ξάνθης στο 94’ με κεφαλιά, που δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την ήττα. Στην Ξάνθη βρίσκεται και ο βολιώτης Ιάσωνας Παπαδημητρίου με ίδια διαδρομή (Μαγνησιακός, Νέοι Ολυμπιακού Βόλου).