Football League: Νέα νίκη ο Ολυμπιακός, ισοπαλία για Νίκη

football-league-νέα-νίκη-ο-ολυμπιακός-ισοπαλία-για-650376

Τους έξι πόντους στον βόρειο όμιλο της Football League έφτασαν Βέροια, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα, ενώ στον νότιο όμιλο με 1-1 αναδείχθηκαν Καλλιθέα και Σαντορίνη με γκολ των φιλοξενούμενων στο φινάλε.

Χθες, συνεχίστηκε η Football League με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής. Τη δεύτερη της νίκη πανηγύρισε η Βέροια, η οποία επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου με το γκολ του Πασά στο 29’ για τον βόρειο όμιλο. Στους έξι πόντους βρίσκεται και ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος πήρε το διπλό επικρατώντας της Κοζάνης 3-1. Η Καβάλα σημείωσε επίσης δεύτερο τρίποντο, καθώς νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 0-1.

Την πρώτη του νίκη στην κατηγορία πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε 2-0 του Πιερικού χάρις σε γκολ του Γεωργιάδη στο 45ο και στο 48ο λεπτό.

Καμία ομάδα στον νότιο όμιλο δεν κατάφερε να φτάσει τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Η Καλλιθέα κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Σαντορίνη χάρη στο γκολ του Μουσταφίδη στο 32ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ζουρούδη στο 90+1’.

Τους τέσσερις πόντους έφτασε η Καλαμάτα, η οποία πήρε το διπλό επικρατώντας 2-0 του Ασπρόπυργου. Η Επισκοπή ήταν επίσης νικηφόρα, αφού με γκολ του Λίμα στο 38’ νίκησε στον Αστέρα Βλαχιώτη. Ο Ιάλυσος επικράτησε 2-0 του Αιγάλεω, ενώ ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ρόδος και Νίκη Βόλου.