10η νίκη για τον ΝΠΣ Βόλος

10η-νίκη-για-τον-νπσ-βόλος-201845

Τη 10η νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πέτυχε ο Βόλος ΝΠΣ, επικρατώντας χθες του ΑΠΟΚ Βελούχι στο γήπεδο της Νεάπολης, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής.

Οι κυανέρυθροι δεν συνάντησαν καμία δυσκολία απέναντι στην ουραγό ομάδα της βαθμολογίας, προηγούμενοι με 4-0 στο 37ο λεπτό, για να ρίξουν στη συνέχεια ταχύτητα.

Για τους γηπεδούχους δύο τέρματα πέτυχε ο Μάντζης, ανοίγοντας το σκορ στο 25ο λεπτό, με τον Ζέρη να σημειώνει το 2-0 στο 27’, ενώ ο Μάντζης πέτυχε και το 3-0 στο 32’.

Το 4-0 διαμόρφωσε ο Πέντα με απευθείας φάουλ στο 37’. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ της τιμής με τον Μπακαρίδη στο 71’, για να ακολουθήσει το τελικό 5-1 στο 75’ από τον Δημόπουλο.