Βαριά ήττα για Ολυμπιακό Βόλου

βαριά-ήττα-για-ολυμπιακό-βόλου-576999

Την ήττα με 5-0 από τον ΠΑΟΚ γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου στο γήπεδο της Τριανδρίας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής.

Οι ερυθρόλευκες ταξίδεψαν στη Θεσσαλονίκη με στόχο να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι σε μία από τις ισχυρότερες ομάδες του πρωταθλήματος, τον ΠΑΟΚ.

Ωστόσο, αυτή η προσπάθεια δεν στέφθηκε με επιτυχία, γνωρίζοντας την τέταρτη φετινή τους ήττα, η οποία μπορεί να θεωρηθεί εντός προγράμματος.

Οι Βολιώτισσες κατάφεραν όμως να περιορίσουν στο πρώτο ημίχρονο τις παίκτριες του

«Δικεφάλου του Βορρά», καθώς δέχτηκαν το πρώτο τέρμα στο 43’, με σκόρερ την Παντελιάδου, ενώ η Γιάννου πέτυχε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε κυριολεκτικά στις γηπεδούχες, αφού τα τέρματα ξανά της αρχηγού, Παντελιάδου στο 50’, 55’ και 80’ διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού Βόλου: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Σύρμου, Σταμοπούλου (55’ Κόντου), Οικονόμου, Μπαλαμούτη, Χατζηλιόντα, Τσιρδάνη, Λόγου (46’ Βέτσικα), Γάτσιου, Αλεξοπούλου (70’ Παρασκευοπούλου).