Με 16 παιχνίδια και τη συμμετοχή και των ομάδων της Γ΄ Εθνικής γίνεται σήμερα και αύριο η β’ φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών ΕΠΣΘ.
Τόσο οι ομάδες της Γ΄ Εθνικής, όσο και αυτές της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ δίνουν τα πρώτα τους επίσημα ματς της νέας περιόδου 2020-2021, αφού στην α’ φάση έπαιξαν μόνο σωματεία της Β΄ Κατηγορίας και όλες είναι στο τελείωμα της προετοιμασίας αφού 26 και 27 Σεπτεμβρίου ξεκινούν και τα τοπικά πρωταθλήματα, ενώ η έναρξη της Γ’ Εθνικής έχει πάει πίσω (πρώτη σέντρα 11 Οκτωβρίου).
Σήμερα (16.00) στον Βόλο στο Βοηθητικό του ΕΑΚ η Δήμητρα θα δοκιμαστεί από τον Τοξότη, στο γήπεδο Μαγνησιακού ο Θησέας θα φιλοξενηθεί από τον Μαγνησιακό, ενώ στο Σέσκλο ο Διαγόρας θα παίξει με την τοπική Ακρόπολη και αύριο Κυριακή το πρωί (11:00)στο γήπεδο της Γατζέας ο Γ.Σ. Αλμυρού θέλει τη νίκη πρόκριση απέναντι στον Ανθιμο Γαζή.
Από τα άλλα ματς ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι Πύρασος- ΑΣ ΦΘ Αγχίαλος με τους φιλοξενούμενους να περιμένουν να παίξουν και στο κύπελλο Ελλάδος ως περσινοί κυπελλούχοι…
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στη β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου
Γηπ. Μαγνησιακού (4 μ.μ.):
Μαγνησιακός-Θησέας,
Τσίντζας, Μπέλλου, Παπαγεωργίου
Γηπ. «Βασδέκειο» (4 μ.μ.):
Μακρινίτσα-Σαρακηνός,
Χαλβατζάκος, Λακιάς, Γεωργαντζής
Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.):
Πύρασος- ΑΣ ΦΘ Αγχίαλος,
Θεοχάρης, Αντωνίου, Μπαρτζιάλης
Γηπ. Σέσκλου (4 μ.μ.):
Ακρόπολη-Διαγόρας,
Σαρρής, Τασιόπουλος Κ., Αγγελόπουλος
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.):
Τοξότης-Δήμητρα,
Σκουλάς, Σακκάς Π., Αναστασίου Α.
Γηπ. Γατζέας (4 μ.μ.):
Άνω Λεχώνια-ΑΕ 2002,
Πλακιάς, Χατζής, Γκατζούνας
Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μ.μ.):
Αγ. Παρασκευή-Αγία Άννα,
Δημητριάδης, Σφυρής, Κυριαζής
Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.):
Κένταυρος Ν.Π.- Μικροθήβες,
Κούστας, Αλεξίου, Γαλάνη
Γηπ. Αλμυρού (4 μ.μ.): Άθλος-ΑΠΟΒ,
Τασιόπουλος Γ., Πέτρου, Καρακίτσιος
Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου
Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.):
Πανιώνιος-Ρήγας Φεραίος,
Αθηναίος, Δημητράκης, Παγωνόπουλος
Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.):
Άνθιμος Γαζής-Γ.Σ. Αλμυρού,
Σαρρής, Σαρακατσάνος, Πούλιος
Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.):
Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Δάφνη,
Θάνος, Τριφονίδης, Κούφιος
Γηπ. Σκιάθου ( 12 μ.):
Σκιάθος-Αστέρας Ριζομύλου,
Νικόπουλος, Κίττος, Τσαγγάρης
Γηπ. Πτελεού (4 μ.μ.):
Πρωτεσίλαος-Ολυμπιακός Βόλου,
Κούστας, Αναστασίου Π., Παναγιωτόπουλος
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.):
Ιάσων Α.Μ.-Νίκη Βόλου,
Ευαγγελιάς, Γερμάνης, Ανδραδόπουλος
Γηπ. Πλατάνου (4 μ.μ.):
Μυρμιδόνες-Αίας Σούρπης,
Καλαντζής, Σακκάς Δ., Κουβάτα
Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ