Νέα ήττα για την ΠΑΕ Βόλος ΝΠΣ

νέα-ήττα-για-την-παε-βόλος-νπσ-598473

Στην πρώτη του εκτός έδρας ήττα και συνολικά τέταρτη στο πρωτάθλημα υποχρεώθηκε ο Βόλος ΝΠΣ… Το συγκρότημα του Χουάν Φεράντο μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και στο 23΄ έφτασε κοντά στο 0-1, το σουτ όμως του Κότο αντί για τα δίχτυα του Κατσιμήτρου σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του.

Στο 30΄ οι Θεσσαλοί είχαν ακόμα μία καλή στιγμή, για να σκοράρουν η εκτέλεση φάουλ όμως του Πέντα αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα των «κιτρινόμαυρων». Από εκεί κι έπειτα δεν υπήρξε κάποια άλλη καλή στιγμή, με συνέπεια το πρώτο μέρος να ολοκληρωθεί με το στείρο 0-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όπως και στο πρώτο μέρος ο Βόλος μπήκε καλύτερα στο ματς, ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αυτοί που στο 50΄ προηγήθηκαν στο σκορ, χάρη σε σουτ του Ροβίθη. Στο 60΄ οι Κρητικοί πήραν αέρα δύο τερμάτων στο σκορ, χάρη σε γκολ του Έφορντ. Από το σημείο εκείνο κι έπειτα οι «κυανέρυθροι» έψαξαν το γκολ, που θα τους έβαζε εκ νέου στο παιχνίδι. Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί στο σουτ του Ηλιόπουλου, ο Κατσιμήτρος όμως κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία του, με συνέπεια το υπάρχον σκορ να διατηρηθεί ως έχει μέχρι την λήξη του αγώνα.