Σε ρηχά νερά οι ομάδες πόλο

σε-ρηχά-νερά-οι-ομάδες-πόλο-505546

Την ήττα από τον ΝΟ Καλαμακίου με σκορ 11-7 γνώρισε χθες ο Ο.Υ.Κ. Βόλου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής. Από την άλλη ο ΝΟΒΑ φιλοξένησε την ομάδα Τρίτωνα Αμαρουσίου στο κολυμβητήριο του Βόλου και αναδείχθηκε ισόπαλος με 6-6.

Ο Ο.Υ.Κ.

Στο κολυμβητήριο του Αλίμου συναντήθηκαν χθες ο ΝΟ Καλαμακίου και ο Ο.Υ.Κ. Βόλου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών του Πόλο, με το βολιώτικο

σύλλογο να γνωρίζει την ήττα με 11-7. Οι Βολιώτες μπορεί να είχαν πολλές απουσίες όπως αυτές των Καρκαλιάνη και Ευαγγελού, όμως παρατάχθηκαν στην πισίνα με σκοπό ό,τι καλύτερο και κατάφεραν στο πρώτο οκτάλεπτο να προηγηθούν με σκορ 1-3. Από εκεί και πέρα η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, μιας και στο δεύτερο οκτάλεπτο οι παίκτες του Ζαφείρη Μαρινάγη δεν μπόρεσαν να σημειώσουν κάποιο τέρμα, σε αντίθεση με το Καλαμάκι που πέτυχε τρία και πήρε έτσι προβάδισμα στο σκορ με 4-3. Ακόμη χειρότερη ήταν η συνέχεια, μιας και στο τρίτο οκτάλεπτο το σκορ ανέβηκε στο 9-4, με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα σερί 8-1 σε δεύτερο και τρίτο οκτάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο, οπότε και όλα έδειχναν να έχουν κριθεί, ο Ο.Υ.Κ. σημείωσε τρία τέρματα και οι γηπεδούχοι 2 και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση με τον ΝΟ Καλαμακίου να παίρνει την νίκη με τελικό σκορ 11-7.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – Ο.Υ.Κ. 11 – 7

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Δαμιανάκης

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-0, 5-1, 2-3.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ: Μανώλης 2, Κοκκάλας 2, Κουτσογιάννης 1, Δάνδολος 1, Κύκλος 3, Βασιλόπουλος 1, Σαλπαδήμας 1.

Ο.Υ.Κ.: Τουριόγλου, Βαμβουνάκης 1, Γλύκας 1, Κουζέλης, Γεωργακόπουλος 1, Κουρτίδης 1, Μπενόπουλος 2, Μπλάνας 1, Μαρασλής, Ιωαννίδης.

Ο ΝΟΒΑ

Ισόπαλος με 6-6 αναδείχθηκε χθες ο ΝΟΒΑ φιλοξενώντας την ομάδα του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο Κολυμβητήριο Βόλου. Οι γηπεδούχοι είχαν άμεση ανάγκη από την νίκη, αρκέστηκαν όμως στην ισοπαλία Οι πολίστες του Σωτήρη Ζουμπουλιά βρέθηκαν να χάνουν με 1-2 στο πρώτο οκτάλεπτο, έφεραν όμως το ματς στα ίσια στην δεύτερη περίοδο, κάνοντας το 3-3 με ένα δικό τους σερί 2-1. Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 5-6, αλλά στο τελευταίο οκτάλεπτο οι Βολιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με ένα τέρμα του Μπαριωτάκη 56 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Με την ισοπαλία αυτή ο ΝΟΒΑ παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, πιάνει όμως την Γλυφάδα στους εννέα βαθμούς, η οποία προηγείται στην μεταξύ τους ισοβαθμία.