Λάμψη στην πισίνα της Λάρισας για τους βολιώτες κολυμβητές

Τελευταία ενημέρωση: 2020-07-27, 18:29:35
Οι αγώνες που επρόκειτο να φιλοξενηθούν στον Βόλο μετακόμισαν στην θεσσαλική πρωτεύουσα
Λάμψη στην πισίνα της Λάρισας για τους βολιώτες κολυμβητές

«Ελαμψαν» με τις επιδόσεις και τα μετάλλια που κατέκτησαν οι Βολιώτες κολυμβητές και κολυμβήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες του ενοποιημένου αναπτυξιακού Πανελληνίου πρωταθλήματος Κολύμβησης κατηγοριών, για την Περιφέρεια της Θεσσαλίας, που ολοκληρώθηκε στο κολυμβητήριο της Λάρισας.

Ρεπορτάζ: ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑ

Γεμάτες παλμό και ζωντάνια, με τις νέες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί λόγω κορονοϊού και την τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων που έχει θεσπίσει η ΚΟΕ, οι δύο μέρες της διοργάνωσης ήταν συναρπαστικές και με έντονα συναισθήματα από τους εκατοντάδες αθλητές και αθλήτριες που έδωσαν «μάχες» μέσα στο νερό.

Τα βολιώτικα σωματεία δίνουν βροντερό «παρών», με πληθώρα συμμετοχών. Συγκεκριμένα, κολυμβητές των Νίκη Βόλου, ΝΟΒΑ, ΟΕΑ/ΝΑΒ, Μαγνησιακού, Ολυμπιακού Βόλου και Υδάτινου Κόσμου συμμετείχαν στη διαφορετική φέτος γιορτή του πανελληνίου πρωταθλήματος και άφησαν υποσχέσεις για το μέλλον.

Τα αποτελέσματα της διοργάνωσης, που διεξήχθη σε 7 περιφέρειες είναι προσωρινά και τοπικά, αφού αναφέρονται στους αγώνες της κάθε περιφέρειας ξεχωριστά. Τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες θα γίνουν γνωστά στο τέλος της επόμενης εβδομάδας, αφού πρώτα ενοποιηθούν.

Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ της ΔΕΥΤΕΡΑΣ παρουσιάζει τους Βολιώτες που ανέβηκαν στο βάθρο, τις δύο μέρες της διοργάνωσης:

Σάββατο 25 Ιουλίου

50μ ελεύθερο: 1ος Νικόλαος - Ραφάηλ Καπάλας (ΟΕΑ/ΝΑΒ), 3ος Παναγιώτης Μητσόπουλος (Νίκη Βόλου)

50μ ελεύθερο: 1η Πηνελόπη - Κωνσταντίνα Προβίδα (ΟΕΑ/ΝΑΒ), 3η  Κυριακή Διαμαντοπούλου (Νίκη Βόλου)

200μ ύπτιο: 1ος Γεώργιος Ιωαννίδης (Νίκη Βόλου), 3ος Ιωάννης Λιάκος (Νίκη Βόλου)

200μ ύπτιο: 1η Ευτυχία Ιωαννίδη (Νίκη Βόλου), 2η Αικατερίνη Σούμπαση (Νίκη Βόλου), 3η Βάια Μεριστούδη (Νίκη Βόλου)

100μ πεταλούδα: 1ος Δημήτριος Σταματίου (ΟΕΑ/ΝΑΒ)

100μ πεταλούδα: 1η Λαμπρινή Σούμπαση (Νίκη Βόλου), 2η Λυδία Παντέλογλου (Νίκη Βόλου), 3η Σοφία - Μαρία Κουτίνα (Νίκη Βόλου)

1500μ ελεύθερο: 1ος Θωμάς Λουκάκης (Νίκη Βόλου), 2ος Αλέξανδρος Ταλιαδούρος (Μαγνησιακός)

800μ ελεύθερο: 1η Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου), 2η Μαρίνα Τριανταφυλλίδη (ΝΟΒΑ), 3η Στεφανία Γελαδάρη (Νίκη Βόλου)

50μ ύπτιο: 2ος Ιωάννης Δημητρίου (Ολυμπιακός Βόλου)

50μ ύπτιο: 1η Μαρία Χατζηεφραιμίδου (Νίκη Βόλου)

200μ ελεύθερο: 1η Στεφανία Γελαδάρη (Νίκη Βόλου), 2η Σταυρούλα Κοττά (Νίκη Βόλου), 3η Αικατερίνη Σούμπαση (Νίκη Βόλου)

100μ πρόσθιο: 1ος Βασίλειος Σταθόπουλος (Μαγνησιακός), 2ος Νικόλαος Καλαμπούκας (Νίκη Βόλου)

100μ πρόσθιο: 1η Βασιλική Διαμαντοπούλου (Νίκη Βόλου), 3η Κωνσταντίνα Χρυσικού (Νίκη Βόλου)

200μ πεταλούδα: 1ος Ιωάννης Κοντοβάς (Νίκη Βόλου), 2ος Ιωάννης Ιωαννίδης (Νίκη Βόλου)

200μ πεταλούδα: 1η Μαγδαληνή Καραλή (Νίκη Βόλου), 2η Λαμπρινή Σούμπαση (Νίκη Βόλου), 3η Λυδία Παντέλογλου (Νίκη Βόλου)

400μ Μικτή Ατομική: 1ος Αλέξανδρος Μιαρίτης (Νίκη Βόλου), 2ος Δημήτρης Αναστασάκης (Νίκη Βόλου), 3ος Ιωάννης Λιάκος (Νίκη Βόλου)

400μ Μικτή Ατομική: 1η Ευτυχία Ιωαννίδη (Νίκη Βόλου), 2η Σοφία - Μαρία Κουτίνα (Νίκη Βόλου)

4Χ100 Μ.Ο. mixed (Εφήβων - Νεανίδων): 1οι Ιωάννης Κοντοβάς, Δημήτρης Αναστασάκης, Μαρία Χατζηεφραιμίδη, Μαρία Χρυσικού (Νίκη Βόλου)

4Χ100 Μ.Ο. mixed (Παίδων - Κορασίδων): 1οι Νικόλαος Καλαμπούκας, Απόστολος Σδράλλης, Ευτυχία Ιωαννίδη, Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 Μ.Ο. mixed (Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α’): 1οι Γεώργιος Ιωαννίδης, Απόστολος Κοντοβάς, Σοφία Γκέκα, Βαρβάρα Αντωνίου (Νίκη Βόλου), 3οι: Γεώργιος Ξυνομπίτης, Νικόλαος Λύτρας, Δέσποινα Παπαδοπούλου, Ελένη - Μελίνα Κυρμά (Ολυμπιακός Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο mixed (Eφήβων - Νεανίδων): 1οι Παναγιώτης Μητσόπουλος, Αλέξανδρος Μιαρίτης, Σταυρούλα Χατζηεφραιμίδου, Μαρία Χατζηεφραιμίδου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο mixed (Παίδων - Κορασίδων): 1οι Νικόλαος Καλαμπούκας, Παντελεήμων Ευθυμίου, Ευτυχία Ιωαννίδη, Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο mixed (Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α’): 1οι Γεώργιος Ιωαννίδης, Απόστολος Κοντοβάς, Σοφία Γκέκα, Βαρβάρα Αντωνίου (Νίκη Βόλου), 2οι Νικόλαος Παπαϊωάννου, Βασίλειος Σταθόπουλος, Ελένη Μαρία Ντίτσα, Αρτεμις Γκιτέρσου (Μαγνησιακός), 3οι: Γεώργιος Ξυνομπίτης, Νικόλαος Λύτρας, Δέσποινα Παπαδοπούλου, Ελένη - Μελίνα Κυρμά (Ολυμπιακός Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο mixed (Παμπαίδων - Παγκορασίδων Β’): 1οι Δημήτριος Καλόγηρος, Στέφανος Τριανταφυλλίδης, Δήμητρα Νικάκη, Νινέτα Πίσπα (ΝΟΒΑ)

4Χ100 μικτή ομαδική (Εφήβων): 1οι Δημήτριος Αναστασάκης, Αλέξανδρος Μιαρίτης, Ιωάννης Ιωαννίδης, Παναγιώτης Μητσόπουλος (Νίκη Βόλου)

4Χ100 μικτή ομαδική (Παίδων): 2οι Ιωάννης Λιάκος, Νικόλαος Καλαμπούκας, Απόστολος Σδράλλης, Παντελεήμων Ευθυμίου (Νίκη Βόλου)

4X100 μικτή ομαδική (Παμπαίδων Α’ ): 1οι Νικόλαος Παπαϊωάννου, Βασίλειος Σταθόπουλος, Ελένη Μαρία Ντίτσα, Αρτεμις Γκιτέρσου (Μαγνησιακός), 2οι Απόστολος Κοντοβάς, Γεώργιος Ιωαννίδης, Νικόλαος Κουκουσέλης, Χρήστος Στύλας (Νίκη Βόλου)

4Χ100 μικτή ομαδική (Παμπαίδων Β’): 1οι Δημήτριος Καλόγηρος, Γεώργιος Τσούνης, Στέφανος Τριανταφυλλίδης, Δημήτρης Σφέτσας (ΝΟΒΑ)

4Χ100 μικτή ομαδική (Νεανίδων): 1ες Βάια Μεριστούδη, Κωνσταντίνα Χρυσικού, Μαρία Χατζηεφραιμίδου, Σταυρούλα Κοττά (Νίκη Βόλου)

4Χ100 μικτή ομαδική (Κορασίδων): 1ες Ευτυχία Ιωαννίδη, Κυριακή Διαμαντοπούλου, Σοφία - Μαρία Κουτίνα, Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 μικτή ομαδική (Παγκορασίδων Α’): 1ες Δέσποινα Παπαδοπούλου, Κωνσταντίνα - Αγλαϊα Φάλκη, Ελένη Μαρία Κυρμά, Βανέσα Χαζίζ (Ολυμπιακός Βόλου)

4Χ100 μικτή ομαδική (Παγκορασίδων Β’): 1ες Θεοδώρα Ηλία, Αρετή Γκουντούλα, Λυδία Παντέλογλου, Λαμπρινή Σούμπαση (Νίκη Βόλου)

Κυριακή 26 Ιουλίου (πρωινά αποτελέσματα)

50μ πεταλούδα: 1ος Νικόλαος - Ραφαήλ Καπάλας (ΟΕΑ/ΝΑΒ), 2ος Παναγιώτης Μητσόπουλος (Νίκη Βόλου)

50μ πεταλούδα: 1η Λαμπρινή Σούμπαση (Νίκη Βόλου), 3η Λυδία Παντέλογλου (Νίκη Βόλου)

400μ ελεύθερο: 1ος Ιωάννης Κοντοβάς (Νίκη Βόλου), 2ος Αθανάσιος Μακρής (ΟΕΑ/ΝΑΒ), 3ος Δημήτριος Σταματίου (ΟΕΑ/ΝΑΒ)

400μ ελεύθερο: 1η Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου), 2η Αικατερίνη Σούμπαση (Νίκη Βόλου), 3η Χρυσούλα Κοττά (Νίκη Βόλου)

100μ ύπτιο: 2ος Γεώργιος Ιωαννίδης (Νίκη Βόλου)

100μ ύπτιο: 1η Μαρία Χατζηεφραιμίδου (Νίκη Βόλου), 3η Αναστασία Παπαδημητρίου (ΟΕΑ/ΝΑΒ)

200μ πρόσθιο: 1ος Νικόλαος Καλαμπούκας (Νίκη Βόλου), 2ος Αλέξανδρος Μιαρίτης (Νίκη Βόλου), 3ος Βασίλειος Σταθόπουλος (Μαγνησιακός)

4Χ100 ελεύθερο (Εφήβων): 1οι Παναγιώτης Μητσόπουλος, Ιωάννης Κοντοβάς, Αλέξανδρος Μιαρίτης, Δημήτρης Αναστασάκης (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο (Παίδων): 1οι Νικόλαος Ραφαήλ Καπάλας, Δημήτρης Φλαμπούρης - Σφέτσος, Δημήτριος Σταματίου, Αθανάσιος Μακρής (ΟΕΑ/ΝΑΒ), 2οι Νικόλαος Καλαμπούκας, Παντελεήμων Ευθυμίου, Απόστολος Σδράλλης, Ιωάννης Λιάκος (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο (Παμπαίδων Α’): 1οι Γεώργιος Ιωαννίδης, Απόστολος Κοντοβάς, Νικόλαος Κουκουσέλης, Χρήστος Στύλας, 3οι Νικόλαος Παπαϊωάννου, Νικόλαος Πρίγκος, Αλέξανδρος Ταλιαδούρος, Βασίλειος Σταθόπουλος

4Χ100 ελεύθερο (Παμπαίδων Β’ ): 1οι Στέφανος Τριανταφυλλίδης, Ιωάννης Κατοίκος, Δημήτρης Σφέτσας, Δημήτρης Καλόγηρος (ΝΟΒΑ)

4Χ100 ελεύθερο (Νεανίδων): 1ες Μαρία Χατζηεφραιμίδου, Σταυρούλα Κοττά, Στεφανία Γελαδάρη, Σταυρούλα Χατζηεφραιμίδου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο (Κορασίδων): 1ες Ευτυχία Ιωαννίδη, Αικατερίνη Σούμπαση, Χρυσούλα Κοττά, Χαρούλα Τσαλούχου (Νίκη Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο (Παγκορασίδων Α’): 1ες Δέσποινα Παπαδοπούλου, Ελένη - Μελίνα Κυρμά, Βανέσσα Χαζίζ, Κωνσταντίνα - Αγλαϊα Φάλκη (Ολυμπιακός Βόλου)

4Χ100 ελεύθερο (Παγκορασίδων Β’): 1ες Λαμπρινή Σούμπαση, Αρετή Γκουντούλα, Θεοδώρα Ηλία, Λυδία Παντέλογλου (Νίκη Βόλου), 3ες Νινέττα Πίσπα, Βασιλική Νικάκη, Δήμητρα Νικάκη, Αννα Μαρία - Κουκουβίνου (ΝΟΒΑ).

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
1
=