Διπλό με 10 παίκτες ο ΓΣ Αλμυρού

διπλό-με-10-παίκτες-ο-γσ-αλμυρού-582230

Την 14η νίκη του σε 15 αγώνες πανηγύρισε χθες το απόγευμα η ομάδα του ΓΣ Αλμυρού, φθάνοντας πλέον στους 42 βαθμούς στην αυλαία του α’ γύρου της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΘ. Η ομάδα του Θάνου Θεοδώρου, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον α’ γύρο, έχοντας μόλις μία ήττα σε 15 αγώνες, και προελαύνει στην κορυφή κερδίζοντας χθες με 4-1 τη Σκόπελο εκτός έδρας. Οι Αλμυριώτες έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 30ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Ακασού με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα, αλλά δεν είχαν πρόβλημα να πάρουν το τρίποντο στη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 41’ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοντοβά μετά από χέρι αντιπάλου σε σέντρα του Κωτσιαρίδη, και πέτυχαν και το 0-2 στις καθυστερήσεις του α’ μέρους, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Νασιακόπουλου, ο Κοντοβάς χρίστηκε και πάλι σκόρερ. Στην επανάληψη, ο Αραμπατζής πέτυχε το 0-3 στο 61’ με δυνατό σουτ, μετά από ενέργεια του Κωτσιαρίδη και ασίστ του Νασιακόπουλου, για να μειώσουν οι γηπεδούχοι σε 1-3. Συγκεκριμένα ο Χυσάι κέρδισε πέναλτι από τον τερματοφύλακα Σταμέλο και ο ίδιος παίκτης ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 1-3 στο 72’. Το τελικό 1-4 πέτυχε ο Κωτσιαρίδης, μετά από σέντρα σουτ του Καψιώτη στο 90’.

ΣΚΟΠΕΛΟΣ: (Καπελιάνης) Ταλαδιανός, Μαρσέλο, Ασημάκης, Καραθανάσης, Αλεξίου, Χρυσάνθης (83’ λ. τρ. Γαρουφαλής), Συνοδινός, Γεωργίου (53’ Χρυσοφός), Έλσον, Χυσάι, Παναγιώτου

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: (Θεοδώρου) Σταμέλος, Καψιώτης, Τσιάτσιος, Κυργιάκος (56’ Νικηφοράκης), Κόκκας, Δημουλάς, Ακασού, Νασιακόπουλος (80’ Τετριμίδας), Κοντοβάς, Κωτσιαρίδης, Αραμπατζής (61’ Κρανάς).