Πρώτη σέντρα με Κύπελλο στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-09-22, 12:58:50
Με μάχες Κυπέλλου ξεκινά η δράση στην ΕΠΣΘ
Πρώτη σέντρα με Κύπελλο στην ΕΠΣΘ

Με συνολικά 16 αγώνες, 8 σήμερα και 8 αύριο, ξεκινά η νέα αγωνιστική χρονιά για την ΕΠΣΘ και το πρώτο ενδιαφέρον είναι στο Κύπελλο Ερασιτεχνών..

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στο Κύπελλο ΕΠΣΘ μετέχουν και οι 4 ομάδες της Γ΄ Εθνικής με την περσινή κυπελλούχο Νίκη να αντιμετωπίσει τον Πύρασο, ο Ολυμπιακός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Πηλέα, ο Θησέας με τους Μυρμιδόνες και ο Γ.Σ. Αλμυρού με τον Τοξότη.

Στον θεσμό μετέχουν όλες οι ομάδες της Α΄ και Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΘ ενώ δήλωσαν συμμετοχή και δυο της Γ΄ τοπικής που έπαιξαν μεταξύ τους (Νηλέας –Δύναμη 1-0) πιο πριν για να μείνουν οι ομάδες 32…

Το πρόγραμμα στην α΄ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Πορταριάς ( 4 μ.μ.): 1.Μακρινίτσα-Ελευθεριακός ( διαιτ. Τσίντζας, Α. Αναστασίου, Μπασδάνη)

Γηπ. Νεάπολης ( 4 μ.μ.): 6.Δάφνη-Αίας Σούρπης (Σαρρής, Γεωργατζής, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Λεχωνίων ( 4 μ.μ.): 7. Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Ακρόπολη (Σαμαράς, Τριφονίδης, Θάνος)

Γηπ. Ριζομύλου ( 4 μ.μ.): 8. Αστέρας Ριζομύλου-Παγασητικός (Κούστας, Καφτεράνης, Κούφιος)

Γηπ. «Π. Μαγουλάς»( 4 μ.μ.): 11. Πύρασος-Νίκη (Χαλβατζάκος, Κυριαζής, Θ. Τασιόπουλος)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής ( 4 μ.μ.): 12. Αγ. Παρασκευή-Δήμητρα (Νικόπουλος, Κόκκαλης, Καρακίτσος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 14. Σαρακηνός-Ρήγας Φεραίος (Θεοχάρης, Π. Σακκάς, Αντωνίου)

Γηπ. Μικροθηβών ( 4 μ.μ.): 15.Μικροθήβες-Αγχίαλος (Βλάχος, Δ. Σακκάς, Γιάννης).

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος ( 11 π.μ.): 13. Πανιώνιος-Διαγόρας (Βλάχος, Σκρίμπας, Γεωργατζής)

Γηπ. ΕΤΒΑ ( 11 π.μ.): 9. Πηλέας-Ολυμπιακός Β. (Βέργου, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ( 11 π.μ.): 16. Άνθιμος Γαζής-Μαγνησιακός (Σαμαράς, Παπαδημητρίου , Πλακιάς)

Γηπ. Σκιάθου ( 12 μ.): 4.Ηρακλής-Σκιάθος (Αθηναίος ,Γκατζούνας, Χατζής)

Γηπ. Άλλης Μεριάς ( 4 μ.μ.): 3.Ιάσων Α.Μ.-Αγία Άννα (Σαρρής, Πλακιάς, Μπόλτσης)

Γηπ. Γατζέας ( 4 μ.μ.): 10. ΑΕ 2002-Πρωτεσίλαος (Νικόπουλος, Σκρίμπας, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Πλατάνου ( 4 μ.μ.): 5.Μυρμιδόνες-Θησέας (Κατσιγιαννάκης, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ ( 4 μ.μ.): 2.Τοξότης-Γ.Σ. Αλμυρού (Καλατζής, Θ. Τασιόπουλος, Ε. Κόκκαλης).

2η φάση: 17 Οκτωβρίου 2018

17.Νικητής 1-Νικητής 2

18. Νικητής 3-Νικητής 4

19. Νικητής 5-Νικητής 6

20. Νικητής 7-Νικητής 8

21. Νικητής 9-Νικητής 10

22. Νικητής 11-Νικητής 12

23. Νικητής 13-Νικητής 14

24. Νικητής 15-Νικητής 16

3η φάση: 14 Νοεμβρίου 2018

25.Νικητής 17-Νικητής 18

26. Νικητής 19-Νικητής 20

27. Νικητής 21-Νικητής 22

28. Νικητής 23-Νικητής 24

4η φάση (Ημιτελικά): 16 Ιανουαρίου 2019

29.Νικητής 25-Νικητής 26

30. Νικητής 27-Νικητής 28

5η φάση (Τελικός): 10 Μαρτίου 2019

Νικητής 29- Νικητής 30.

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
6
=