Οι διαιτητές στα ματς της 2ης αγωνιστικής της Super League
Μετά τη διαιτησία του στην πρεμιέρα στο Περιστέρι, ο διαιτητής της ΕΠΣΘ Μανος Σκουλάς, ορίστηκε 4ος διαιτητής στη Λεωφόρο την Κυριακή (27/8), στο ματς Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός.
Χθες γνωστοποιήθηκαν οι διαιτητές στα ματς της 2ης αγωνιστικής της Super League.
Η νέα ΚΕΔ υπό τον Βίτορ Μέλο Περέιρα και μέλη της τους Τριτσώνη, Κουκουλάκη και Καλύβα, όρισε τους διαιτητές της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League το τριήμερο 26-28 Αυγούστου.
Ξεκινώντας από τα ματς του Σαββάτου (26/8), στο Πλατανιάς – Ξάνθη διαιτητής είναι ο Βάτσιος (Δ. Αττικής), ενώ στο Παναιτωλικός – Ατρόμητος ο Κομίνης. Στο Λαμία – Ολυμπιακός που θα γίνει στο Περιστέρι, ρέφερι θα είναι ο Κατσικογιάννης της Ηπείρου.
Την Κυριακή (27/8), στο Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός στη Λεωφόρο θα διαιτητεύσει ο Διαμαντόπουλος του συνδέσμου Αρκαδίας με 4ο τον Βολιωτη Σκουλά, ενώ στο ΠΑΟΚ – Κέρκυρα ο Τζοβάρας της Φθιώτιδας. Στο Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης, διαιτητής θα είναι ο Τσαμούρης του Πειραιά και στο ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ ο Αρετόπουλος.
Τέλος, τη Δευτέρα (28/8) στο ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης στο «AEL FC Arena» ρέφερι θα είναι ο Ζαχαριάδης από τη Μακεδονία.
Αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/8
19:15 Πλατανιάς-Ξάνθη
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
ΒΟΗΘΟΙ: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευαγγέλου (Αθηνών)
19:15 Παναιτωλικός-Ατρόμητος
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπαλτάς (Αχαΐας), Πήττας (Ηλείας)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
21:30 Λαμία-Ολυμπιακός
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
ΒΟΗΘΟΙ: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Βλάσσης (Λασιθίου)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/8
19:15 Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
19:15 ΠΑΟΚ-Κέρκυρα
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Σίπκας (Πέλλας), Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σέζος (Κιλκίς)
19:15 Πανιώνιος-Απόλλων Σμύρνης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσαμούρης (Πειραιά)
ΒΟΗΘΟΙ: Καρσιώτης (Κορινθίας), Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
21:30 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
ΒΟΗΘΟΙ: Κούλα (Ξάνθης), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
ΔΕΥΤΕΡΑ 28/8
21:30 ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος (Καβάλας)