Ηττα για τον Ολυμπιακό στη Λευκάδα από τη Δόξα

ηττα-για-τον-ολυμπιακό-στη-λευκάδα-από-567853

Δύσκολη αποστολή είχε και δεν κατάφερε να την φέρει εις πέρας ο Ολυμπιακός ο οποίος έχασε στη Λευκάδα από την τοπική Δόξα με 89-74. Οι ερυθρόλευκοι ταξίδεψαν στο Ιόνιο χωρίς τον ηγέτη τους, Δημήτρη Μπόγδανο, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχονται την ουραγό της βαθμολογίας Νικόπολη Πρέβεζας.

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Β. 89-74
Οι βολιώτες ήταν καλύτεροι στην 1η περίοδο με καλό επιθετικό ρυθμό παίρνοντας μία μικρή διαφορά (22-29). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πήραν τα ηνία της αναμέτρησης με το ημίχρονο να τους βρίσκει στο +9 (47-38). Ο Ολυμπιακός έμενε κοντά στο σκορ μέχρι και το πρώτο 5λεπτο του 3ου δεκαλέπτου με τη Δόξα να ξεφεύγει στη λήξη της περιόδου με το σκορ να είναι 70-56. Οι ερυθρόλευκοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο τελευταίο κομμάτι του ματς και τελικά ηττήθηκαν με 89-74.