ΒΟΛΕΪ

Ηττα για τις γυναίκες, νίκη για τους άνδρες της Αργούς

ηττα-για-τις-γυναίκες-νίκη-για-τους-άνδ-873562

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε το περασμένο Σάββατο στο κλειστό της Αγριάς η ομάδα των γυναικών της ΑΡΓΟΥΣ από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας,

Η ομάδα της Ηπείρου με υψηλά ποσοστά στις επιθέσεις της προηγήθηκε με 0-2 σετ. Στο 3ο σετ η Αργώ με πολλά ψυχικά αποθέματα κατάφερε να μειώσει σε 1-2.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τη βολιώτικη ομάδα, η οποία στο 4ο σετ εμφάνισε σημάδια κόπωσης και σε συνδυασμό με την απώλεια Πολίτας Ξάνθη, που τραυματίστηκε στο 3ο σετ, υπέκυψε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της.

Τα σετ: 16-25, 14-25, 25-19, 11-25

Διαιτητές του αγώνα: Παρασκευάς Θεόδωρος, Σκορδαρά Αικατερίνη, Μανουσογιωργάκη Αικατερίνη.

Την ιατρική φροντίδα είχαν αναλάβει για μια ακόμη φορά οι άνθρωποι της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων και φυσικά ο ιατρός αγώνα κος Ρούμπος Νικόλαος.

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Σταθόπουλος, Φουρκιώτης): Τάσσου, Κασιούρα Χ., Προκουντίνα, Αγγέλη, Γερολυμάτου, Ξάνθη, Τζιοβάρα, Μαστρογιάννη, Παντελή, Πόλη, Σουντουλουμάκη, Χουτζοπούλου.

Νίκη και 2η θέση για τους άνδρες

Με 3-0 σετ επικράτησε του ΑΣ ΔΩΡΙΔΑΣ την περασμένη Κυριακή η ανδρική ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ, σε αγώνα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ εθνικής κατηγορίας και ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2022, αφού «σκαρφάλωσε» στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μόλις έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.

Η βολιώτικη ομάδα, με την πολύ καλή απόδοσή της σε όλους τους τομείς, είχε από την αρχή τον έλεγχο του παιχνιδιού και δεν επέτρεψε καμία αμφισβήτηση του τελικού νικητή σε κανένα σημείο του αγώνα. Ο προπονητής της ομάδας Σπύρος Γεωργουλάς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, οι οποίοι και ανταποκρίθηκαν με απόλυτη επιτυχία. Ακολουθεί διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των εορτών Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς .

Τα σετ: 25-12, 25-14, 25-17

Διαιτητές του αγώνα: Παρασκευάς Θεόδωρος και Μανουσογιωργάκη Αικατερίνη.

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Γεωργουλάς): Παξιμαδάκης, Σταυρίδης, Αναστασίου, Λεμονής, Τζιώρτζης, Τζούνας, Τσεσμελής, Γουργιώτης, Φουρκιώτης, Αλεξίδης, Ανδριώτης, Τέγος, Σδρούλιας, Λεμονής

ΑΣ ΔΩΡΙΔΑΣ: Κατσίμπρας, Μαυρογεώργης, Μαρδάκης, Στενός, Παπαλουκάς, Παπαλουκάς, Στενός, Χονδρογιάννης.