Συνεχίζει ακάθεκτος ο Μαγνησιακός

συνεχίζει-ακάθεκτος-ο-μαγνησιακός-900161

Ο Μαγνησιακός συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ, κερδίζοντας σήμερα έστω και δύσκολα με 2-1 τον Σαρακηνό εκτός έδρας. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της κατηγορίας, ο Τοξότης κέρδισε 2-1 με ανατροπή τον Πύρασο, ενώ δύσκολα πήρε το διπλό στο Σέσκλο ο Ρήγας Φεραίος, κερδίζοντας 1-0 και με τέρμα του Γκάγκα στο 89’.

Όσον αφορά την αναμέτρηση ανάμεσα σε Σαρακηνό και Μαγνησιακό, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Σιάτρα στο 50’ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Καλαμάτας στο 67’ με τον ίδιο τρόπο έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σταματίου. Ωστόσο, ο Σιώμος κέρδισε πέναλτι στο 78’, για να το μετατρέψει σε γκολ ο Οικονόμου ένα λεπτό αργότερα.

Στο βοηθητικό του ΕΑΚ, ο Πύρασος πήρε κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Κόκκα στο ντεμπούτο του στο 13’, αλλά ο Τοξότης απάντησε με δύο γκολ σε δέκα λεπτά για να πάρει το τρίποντο. Το 1-1 πέτυχε ο Κωνσταντάκος στο 70’ με σουτ και το 2-1 ο Μάστορας στο 80’.

Τα σημερινά αποτελέσματα και το αυριανό πρόγραμμα στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχουν ως εξής: