Διπλό και πρωτιά για την Κ17 της ΕΠΣΘ, έχασε η Κ15

διπλό-και-πρωτιά-για-την-κ17-της-επσθ-έχα-134091

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο σημερινός απολογισμός των Μικτών της ΕΠΣΘ, που φιλοξενήθηκαν από την ΕΠΣ Φωκίδας στο δημοτικό γήπεδο Χρισσού. Η Κ17 επιβλήθηκε με 0-1 και η Κ15 έχασε με 2-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου για το Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

Μ’ αυτά τα αποτελέσματα η Κ17 έφτασε τους 10 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, εκμεταλλευόμενη το ρεπό της Εύβοιας, που έχει αγώνα λιγότερο, ενώ η Κ15 έμεινε στους έξι πόντους.

Κ17 ΕΠΣ Φωκίδας-Κ17 ΕΠΣΘ 0-1

Τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για την Κ17 της ΕΠΣΘ, καθώς οι παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου επιβλήθηκαν με 0-1 της ΕΠΣ Φωκίδας.

Το μοναδικό τέρμα πέτυχε στο 65’ ο Νούλας, ο οποίος ξεχωρίζει με το ταλέντό του και αποτελεί τον ηγέτη της ομάδας. Ο παίκτης του Ρήγα Φεραίου μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια, περνώντας τρεις αντίπαλους ποδοσφαιριστές, πλάσαρε σωστά τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, που ήταν απόλυτα δίκαιο και μάλλον πλασματικό, με την έννοια ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες και για μεγαλύτερο σκορ.

Κ17 ΕΠΣΘ: Κουτσογεωργίου, Χασιώτης, Λυκουρίνος, Στάμος, Κοσμίδης, Γκουγκούλης (70’ Νικούδης), Γεωργακόπουλος (46’ Δημόπουλος), Νούλας, Καφετζή (85’ Κωστούλας), Τίτου, Χασάπης (46’ Καραγιαννόπουλος)

Κ15 ΕΠΣ Φωκίδας-Κ15 ΕΠΣΘ 2-0

Δεν τα κατάφερε η Κ15 της ΕΠΣΘ και έφυγε χωρίς βαθμολογικό κέρδος από το Χρισσό της Άμφισσας. Βέβαια, στην ήττα συνετέλεσε και το ανύπαρκτο πέναλτι που δόθηκε στο 15’ εις βάρος του Τσιάρα, ο οποίος δεν έκανε τίποτα το επιλήψιμο. Οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι από την άσπρη βούλα και έγραψαν το 1-0, για να έρθει στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης (43’) το τελικό 2-0 με σουτ εκτός περιοχής.

Κ15 ΕΠΣΘ: Κόκκορης, Παναγούλας, Βελετζάκος, Μπέκος (61’ Τσιάτσιος), Τσιάρας (41’ Μπάντης), Παπαστεργίου (61’ Κοκκώνης), Πλιακοστάθης (41’ Καραγιώργος), Παππάς, Γκαραβέλας, Τουλγαρίδης (41’ Μαυρουδής), Κρομμύδας