Πεντάρα στο φινάλε για Αίαντα Σούρπης

πεντάρα-στο-φινάλε-για-αίαντα-σούρπης-944351

Με 5-1 επιβλήθηκε της Αγχιάλου ο Αίας στη Σούρπη, κάνοντας το 1-0 στο 18’ με τον Παπαδόπουλο. Πριν το φινάλε του α’ μέρους οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα, αρχικά με σουτ του Κωστούλα στο 42’ και στο επόμενο λεπτό με τον ίδιο παίκτη. Με την εκκίνηση του β’ μέρους ο Παπανικολόπουλος σκόραρε με πλασέ στο 50’ και τρία λεπτά μετά ο Κατσαβριάς πέτυχε το 5-0. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε με πέναλτι ο Πάσχος.

ΑΙΑΣ: Γκόγκος, Παπανικολόπουλος (52’ Γκιόκα), Ντούρας, Ξηροκώστας, Κατσαβριάς, Στεφανής, Κομπούρας, Μπιρμπίλης, Παπαδόπουλος (53’ Χρυσικός), Κωστούλας, Φαράντος.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Σταφυλλάς, Σιαμέτης, Μαγιόγλου, Αποστολίδης (46’ Χαντής), Τσορτός, Αγιασλάρι, Σίμος, Πάσχος, Χαλιμούρδας, Τσότζορας