Ισοπαλίες στη Θεσσαλονίκη για Βόλο 2004 και Βόλο ΝΠΣ

ισοπαλίες-στη-θεσσαλονίκη-για-βόλο-2004-κ-918139

Δύο ισοπαλίες ήταν ο απολογισμός για τις γυναικείες ομάδες ποδοσφαίρου του Βόλου την περασμένη Κυριακή (26/2) για την 12η αγωνιστική σε Α’ και Β’ Εθνική κατηγορία αντίστοιχα.

Αρης-Βόλος 2004 1-1

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η ομάδα του ΑΣ Βόλος 2004 από τον εκτός έδρας αγώνα της με τον Αρη Θεσσαλονίκης. Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ Εθνικής οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Ο αγώνας διεξήχθη με πολύ δυνατό αέρα κάτι που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ομάδων, που είχαν τη διάθεση να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Ο Βόλος 2004 μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες σε τετ-α-τετ με την Παπαδοπούλου στο 1ο λεπτό και τη Ζήγρα στο 8ο. Στο 2ο ημίχρονο ο Άρης ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε τις Βολιώτισσες, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα απειλητικός. Παρά την υπεροχή του Άρη, ο Βόλος 2004 έχασε δύο εξαιρετικές ευκαιρίες, αφού είχε δοκάρι σε φάουλ της Ζήγρα στο 60’, ενώ λίγα λεπτά μετά παίκτριες του Άρη έσωσαν δύο φορές πάνω στη γραμμή μετά από εκτέλεση κόρνερ της Νάνου και πλασέ της Κέκου, με τις φιλοξενούμενες να θεωρούν πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του ΑΣ Βόλος 2004 είναι εξ αναβολής και εντός έδρας με τις Αβαντίδες Χαλκίδας αύριο Πέμπτη 2 Μαρτίου στις 15:00 στο βοηθητικό του ΕΑΚ.

ΒΟΛΟΣ 2004: (Κουσκούνη) Κάας, Σύρμου, Σαρρηγιάννη (46′ Γκέκα), Νικοπούλου, Κοκμοτού (62′ Κέκου), Κατσιγιάννη, Νέννε, Παπαδοπούλου, Ζήγρα, Νάνου, Βέτσικα

Μέντεκας-ΝΠΣ Βόλος 1-1

Για την 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας ο Βόλος ΝΠΣ ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 στη Μίκρα με τον Μέντεκα Καλαμαριάς και παρέμεινε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα κορίτσια του Γιώργου Πλατανιά δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, που δυστυχώς όμως δεν μετουσιώθηκαν σε περισσότερα από ένα γκολ.

Οι κυανέρυθρες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισαν με κεφαλιά της Πούλιου, μετά από εκτέλεση κόρνερ της Ζέγλη.

ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ: Χαμίτη, Ζέγλη, Τράικου, Γιοβανούδη, Σταμοπούλου, Μπότσαρ, Πούλιου, Γκαντούδη, Λουκοπούλου, Πλατανιά, Θεοχάρη.