Συμμετοχή σε Χειμερινό Πρωτάθλημα και Νηρεάδα για τον Μαγνησιακό

συμμετοχή-σε-χειμερινό-πρωτάθλημα-κα-912066

Έβδομη θέση στην κατηγορία εφήβων-νεανίδων, όγδοη θέση στις νεάνιδες και έκτη θέση στους έφηβους ήταν το αποτέλεσμα των προσπαθειών των ΓΚΙΤΕΡΣΟΥ ΑΡΤΕΜΗΣ, ΙΩΑΝΝΑΣ ΚΑΡΤΣΙΩΤΗ, ΤΑΛΙΑΔΟΥΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗ και ΠΡΙΓΚΟΥ ΝΙΚΟΥ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης.

Ο Ταλιαδούρος Αλέξανδρος κατέκτησε μια 3η θέση στα 1500μ. ελεύθερο, 2η θέση στα 800μ. ελεύθερο και 5η θέση στα 400μ. ελεύθερο.

Η Γκιτέρσου Αρτεμις πήρε την 3η θέση στα 400μ. μικτή ατομική, την 3η θέση στα 200μ. πεταλούδα και την 7η θέση στα 200 μικτή ατομική.

Ο Σταθόπουλος Βασίλης ήταν 4ος στα 50μ. και 100μ. πρόσθιο και 3ος στα 200μ. πρόσθιο.

Ο Πρίγκος Νίκος ήταν 5ος στα 400 μικτή ατομική, 6ος στα 200μ. πρόσθιο και 8ος στα 20μ. μικτή ατομική.

Η σκυταλοδρομία 4Χ100 ΜΟ mixed με τους Καρτσιώτη, Σταθόπουλο, Γκιτέρσου και Ταλιαδούρο κατέκτησαν την 5η θέση.

Στην κατηγορία Παίδων Κορασίδων η ομάδα του Μαγνησιακού κατέκτησε τη 18η θέση, στους Παίδες τη 14η θέση και στις Κορασίδες την 28η.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Γιαννιτσάκης Βασίλης: 11ος 50μ. ύπτιο, 6ος στα 200μ. ύπτιο, 6ος στα 100μ. ύπτιο

Κωστάκη Δήμητρα: 25η στα 50μ. ύπτιο, 12η στα 200μ. ύπτιο, 24η στα 100μ. ύπτιο

Σταμάτης Δημήτρης: 39ος στα 50μ. ύπτιο, 40ος στα 100μ. ύπτιο, 67ος στα 100μ. ελεύθερο

Γερμάνη Βασιλική: 20η στα 50μ. πρόσθιο, 23η στα 200μ. μικτή ατομική, 11η στα 400μ. μικτή ατομική

Κορώνης Γιάννης: 12ος στα 100μ. πεταλούδα, 9ος στα 200μ. πεταλούδα, 16ος στα 50μ. πεταλούδα.

Η σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική mixed με τους Κωστάκη, Γερμάνη, Κορώνη και Γιαννιτσάκη κατέκτησε την 13η θέση.

Το πρωτάθλημα των Παίδων-Κορασίδων ολοκληρώνεται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο με τους Παμπαίδες-Παγκορασίδες ΑΒ με τη συμμετοχή των Τσινοπούλου Ασημένιας, Σταθόπουλου Μαρίνου και Συτζάκη Αποστόλη.

Ο πρόεδρος και το Δ.Σ. του Μαγνησιακού συγχαίρουν τους κολυμβητές και κολυμβήτριες που πήραν μέρος και εύχονται καλή επιτυχία στους μικρότερους.

Ξεχώρισε η Κορώνη στην Καρδίτσα

Στη 2η ΝΗΡΕΑΔΑ συμμετείχε η προαγωνιστική ομάδα του Μαγνησιακού το Σάββατο 28 Ιανουαρίου στην πόλη της Καρδίτσας, με τον σύλλογο να αναφέρει σε ανακοίνωσή του τα εξής: «Σε μια πραγματικά μαραθώνια διοργάνωση με τη συμμετοχή 630 αθλητών από 22 ομάδες ο Νηρέας Καρδίτσας έβαλε πραγματικά τον πήχη ψηλά σε οργανωτικό επίπεδο!

Σε ένα μικρό κολυμβητήριο είχε εξασφαλισθεί χώρος για όλους τους αθλητές και η ροή των αγώνων ήταν συνεχής και χωρίς προβλήματα παρά τη μεγάλη διάρκειά τους.

Η προαγωνιστική μας ομάδα είχε μια πετυχημένη αγωνιστικά παρουσία και κατέκτησε τρία μετάλλια με την Ντέμη Κορώνη, η οποία πήρε δύο πρώτες θέσεις στα 100μ. πεταλούδα και στα 400μ. μικτή ατομική, όπου σημείωσε και δυο ρεκόρ αγώνων, ενώ ήταν 3η στα 50μ. πεταλούδα.