Βαριά ήττα για Βόλος 2004 με 5-0 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ

βαριά-ήττα-για-βόλος-2004-με-5-0-από-τον-πρωτο-911064

Ο Βόλος 2004 δεν τα κατάφερε κόντρα στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, από τον οποίο και έχασε με 5-0 για την 10η αγωνιστική της Α’ Εθνικής γυναικών ποδοσφαίρου.

Οι Βολιώτισσες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 1-0, αλλά στο δεύτερο δεν μπόρεσαν να κοντράρουν τις παίκτριες του «δικεφάλου του βορρά», οι οποίες σημείωσαν ακόμη τέσσερα τέρματα.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο του ΠΑΟΚ στη Νέα Μεσημβρία Θεσσαλονίκης υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες και δυνατό αέρα, έχοντας ως αποτέλεσμα να σημειωθεί και ένα τέρμα από εκτέλεση κόρνερ!

Στο 16ο λεπτό ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, ωστόσο η σέντρα-σουτ της Σάπσον κατέληξε σε διπλό δοκάρι, με την μπάλα να προσκρούει πρώτα στο οριζόντιο και ύστερα στο δεξί κάθετο της Κάας.

Το 1-0 ήρθε στο 25ο λεπτό, με την Γιαννακά να κερδίζει πέναλτι και την Βαρδαλή να το μετουσιώνει σε τέρμα.

Στο 58ο λεπτό η Ακίντα με τρομερή ατομική ενέργεια και υπέροχο τελείωμα έκανε το 2-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα με εξίσου υπέροχο γκολ η Κενυάτισσα επιθετικός πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της και τρίτο για το 3-0.

Την σκυτάλη στο 75ο λεπτό πήρε και πάλι η αρχηγός του ΠΑΟΚ, Βαρδαλή, η οποία με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας και εκείνη το δεύτερο προσωπικό της τέρμα.

Στο 81ο λεπτό οι γηπεδούχες πέτυχαν το τελικό 5-0 με την Χαλατσογιάννη να βρίσκει με τρομερό τακουνάκι την Γιαννακά, η οποία πάτησε περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

Για τον ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν: Μιλγιόγια, Γκούνη, Δοϊρανλή, Γιαννακά, Μήτκου, Σιδηροπούλου, Χαλατσογιάννη, Γκορνέλα , Βαρδαλή, Σάπσον και Ακίντα.

Με την ομάδα του Βόλου ξεκίνησαν οι: Κάας, Καρακάνα, Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Ζήγρα, Κοκμοτού, Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Παπαδοπούλου, Γρηγοριάδη