Ηττες με 1-7 και 0-3 για τις Μικτές ΕΠΣΘ

ηττες-με-1-7-και-0-3-για-τις-μικτές-επσθ-909400

Στη σημερινή πρεμιέρα του 6ου ομίλου του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, οι Μικτές της ΕΠΣΘ δεν μπόρεσαν να είναι ανταγωνιστικές και έχασαν εύκολα από τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Λάρισας στο Βασδέκειο.

Η Κ16 ηττήθηκε με το βαρύ 1-7, παίζοντας ωστόσο από το 3′ με δέκα παίκτες, ενώ η Κ14 έχασε με 0-3. Πριν από τα δύο ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Άλκη Καμπανού.

Από την αρχή

«στράβωσε»

το ματς της Κ16

Στο ματς της Κ16 όλα πήγαν στραβά από το ξεκίνημα, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό καταλογίστηκε πέναλτι για χέρι του Βαΐτση, που για να αποτρέψει γκολ, απέκρουσε με το χέρι προ της εστίας.

Ο δεξιός μπακ των γηπεδούχων αποβλήθηκε σωστά και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Δριστέλας (0-1). Από κει και πέρα οι Λαρισαίοι κυριάρχησαν πλήρως και έβαλαν άλλα έξι τέρματα (16’ Κουτσαηλίας, 18’ Δριστέλας, 34’, 39’, 63’ πεν. Μπιώτης, 67’ Γκανάτσας).

Η Κ16 της ΕΠΣΘ είχε μειώσει στο 24’ με τον Δαρή προσωρινά σε 1-3.

Κ16 ΕΠΣΘ (Καλιακούδας): Ζεκόλι (43’ λ.τρ. Αλντερβίσι), Θωμαΐδης, Γκρίνιας, Ιωακειμίδης (43’ Σιλέλης), Βαΐτσης, Αλουσάι (61’ Παλάσκας), Κύρκος, Κότουζας, Τουλγαρίδης, Δαρής (25’ Γκάγκας), Σπανός (25’ Μέρο)

Κ16 ΕΠΣΛ (Τσέτσιλας): Μουλτσιάς, Αρσένης, Καραμάνης, Γκανάτσας (72’ Δαούλας), Κουπατσιάρας (72’ Παπαδάκος), Τσιακμάκης, Καγκελάρης (46’ Σαΐτης), Κουτσαηλίας, Μπιώτης (64’ Νταφόπουλος), Δριστέλας (64’ Μέσσης), Δαλιός.

Η ενδεκάδα της Κ16

*Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου ΕΠΣ Καρδίτσας-ΕΠΣ Τρικάλων 1-0.

Η βαθμολογία

1.ΕΠΣ Λάρισας 3

1. ΕΠΣ Καρδίτσας 3
  2. ΕΠΣ Τρικάλων 0
  3. ΕΠΣ Θεσσαλίας 0

Δεν τα κατάφερε ούτε η Κ14

Η Κ14 της ΕΠΣΘ δέχθηκε ένα γκολ νωρίς από τους αντιπάλους της και συγκεκριμένα στο 15’ από τον Τσανούκα με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Στο δεύτερο μέρος οι Λαρισαίοι, πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα μέσα σε δύο λεπτά, στο 60’ και το 62’ με τον ίδιο σκόρερ, τον Ζούτπη (το πρώτο με πέναλτι), σφράγισαν την επικράτησή τους.

Κ14 ΕΠΣΘ (Καλιακούδας): Μαρκατάς, Χαλιμούρδας, Χατζηγεωργίου, Γκρίνιας, Κανάλης, Τσούκας, Μπάρμπου, Μπαλαμώτης, Σκαλίμης, Καραγεωργόπουλος, Κολέτσος. Επαιξαν και οι Αλουτζανίδης, Ακρίβος, Γεωργιτζίκης, Τσομπανόπουλος, Σταθόπουλος

Κ14 ΕΠΣΛ (Τσέτσιλας): Μπαντούλης, Τενεκές, Κανάκης, Μπουρντένας, Παπαδήμας, Καραστέργιος, Τζάρτας, Καλογιάννης, Τσανούκας, Ζτούπης, Τσανογιάννης. Έπαιξαν και οι Κούρτης, Ντάνας, Τοπουζίδης, Θάνος, Κατσάνος.