Η Νίκη κέρδισε στο βολιώτικο ντέρμπι τον Ολυμπιακό

η-νίκη-κέρδισε-στο-βολιώτικο-ντέρμπι-τ-908767

Η Νίκη ήταν η μεγάλη νικήτρια στο βολιώτικο τοπικό ντέρμπι στο βόλεϊ γυναικών, κερδίζοντας στην Αγριά τον Ολυμπιακό Βόλου με 0-3 σετ για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας βόλεϊ γυναικών.

Στην 12η αγωνιστική, στο κλειστό της Αγριάς, κεκλεισμένων των θυρών η Νίκη με άνεση επικράτησε με 0-3 σετ, παίρνοντας και τη ρεβάνς για την ήττα (1-3) στον α’ γύρο στη Νέα Ιωνία.

Η Νίκη μπήκε δυνατά από το 1° σετ και σαφώς ανώτερη σε όλους τους τομείς (σέρβις- υποδοχή, άμυνα- επίθεση και μπλοκ) και δίκαια πήρε τη νίκη στο βολιώτικο ντέρμπι της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Τα σετ: 21-25 , 23-25 , 06-25

Η σύνθεση της Νίκης (Γαλαζούλας- Ντελής) Γιαγκουνίδου, Κύρκου, Μελιού, Μουραντιάν

(L), Πολυζώη, Στ. Κεφαλά, Κουφογεώργου, Ευαγγελινού, Τριπύλα, Πίσσα, Μπαζιώτη, Ανδ. Κεφαλά. Μετά το τέλος του ματς πάντως οι δυο ομάδες φωτογραφήθηκαν μαζί.

Την επόμενη αγωνιστική παίζουν ΓΣ Αλμυρού-Νίκη Βόλου και ο Ολυμπιακός Βόλου θα αγωνιστεί στη Νίκαια Λάρισας.