Συνεχίζει στην κορυφή ο Βόλος 2004, 0-3 στα Γρεβενά

συνεχίζει-στην-κορυφή-ο-βόλος-2004-0-3-στα-γρ-7649

Ξεσπώντας στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και πέτυχε 3 γκολ, ο ΑΣ Βόλος 2004 συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος περνώντας και από την έδρα της Σειρήνας Γρεβενών με 0-3. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που είχαν πολλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να βρουν τέρμα, οι Βολιώτισσες απλοποίησαν τα πράγματα στο δεύτερο μισό. Αρχικά η Βέτσικα μετά από κόρνερ και αδυναμία της άμυνας της Σειρήνας να διώξει άνοιξε το σκορ στο 60’, ενώ και πάλι η Βέτσικα, αυτή τη φορά με κεφαλιά μετά από φάουλ της Ζήγρα, έκανε το 0-2 στο 75’. Το σκορ έκλεισε η Ζήγρα στο 82’ με ωραίο σουτ.