Συνέχισε με «πεντάρα» ο Βόλος 2004

συνέχισε-με-πεντάρα-ο-βόλος-2004-70475

Στις Σέρρες βρέθηκε την περασμένη Κυριακή ο Βόλος 2004, όπου και επιβλήθηκε με 5-0 της Πανσερραϊκής για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής. Τα κορίτσια της Ελενας Κουσκούνη έφτασαν τις 11 νίκες σε 12 αγώνες, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι Βολιώτισσες είχαν δοκάρι με την Νέννε στο 20’, αλλά στο 30’ πέτυχαν το 0-1 με σουτ εκτός περιοχής από τη Ζήγρα. Μετά από ενέργεια της Νέννε στο 40’ και ασίστ στην Ζντράβκοβιτς ήρθε και το 0-2, που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 54’ σουτ εκτός περιοχής της Νάνου έφερε το 0-3 με τον ρυθμό να παραμένει αμείωτος και τις φιλοξενούμενες να σημειώνουν ακόμη δύο τέρματα στη συνέχεια. Από ασίστ της Κέκου η Παπαδοπούλου πέτυχε το 0-1 στο 57’ και το τελικό 0-5 διαμόρφωσε η Αναγνώστου στο 85’ και δέκα λεπτά μετά την είσοδο της στο παιχνίδι.

ΒΟΛΟΣ 2004: Τσιλίκα (85’ Πασχαλίδη), Καρακάνα, Παπασακελλαρίου, Κέκου (75’ Αναγνώστου), Νέννε, Ζήγρα, Παπαδοπούλου, Ζντράβκοβιτς (46’ Νάνου), Βέτσικα, Γκέκα, Σαρηγιάννη (85’ Σιέχου).

9. Αγρ. Αστέρας – –

* Ρεπό στο β’ γύρο έκαναν οι: Πανσερραϊκή, Ροδόπη ’87, Σειρήνα, Βόλος 2004, Λέοντες.

** Εκκρεμούν οι αγώνες Βασίλισσα-Λέοντες, Σειρήνα-Κιλκισιακός και Κιλκισιακός-Λέοντες.