Κόλλησε ο ΓΣΑ στα Τρίκαλα, 1-1 με τον Διγενή Νεοχωρίου

κόλλησε-ο-γσα-στα-τρίκαλα-1-1-με-τον-διγεν-138868

Ρεπορτάζ: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΤΟΥΜΠΟΣ

Απώλεια για τον ΓΣΑ που άφησε πίσω δυο βαθμούς μετά την ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στον Διγενή για την 17η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Η χθεσινή ήταν μόλις η 2η ισοπαλία για τους Αλμυριώτες, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την απώλεια βαθμών της Νίκης.

Πλέον η ομάδα του Κώστα Σταματίου παραμένει στην 3η θέση, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο και την επόμενη Κυριακή αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο τον Αστέρα Ιτέας.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές μονομαχίες, κυρίως στο χώρο του κέντρου, αλλά χωρίς ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, ο γηπεδούχος Διγενής άνοιξε το σκορ δυο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου με πλασέ του Τσικρικά, ενώ η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 75’ με τον Σαββίδη να πλασάρει από κοντά και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

ΔΙΓΕΝΗΣ-ΓΣΑ 1-1

ΣΚΟΡΕΡ: (43’ Τσικρικάς-75’ Σαββίδης)

ΔΙΓΕΝΗΣ: Ζαφείρης, Αετόπουλος, Γούτσιος, Σαρακατσιάνος, Γκαγκαστάθης, Αμπαδιωτάκης, Σκόνδρας, Τσικρικάς, Κολοβός, Μεζίνη (25΄λ.τρ. Τζέλης),Μακρής (52΄λ.τρ. Ζήσης)

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: Σταυράκης, Καψιώτης Στουρνάρας, Κόκκας (68’ Θωμαίδης) , Μπαρούτας, Σαββίδης Αλεξανδρής, , Κυπτίου, Κοντοβάς (87’ Γκατζούδης), Φλίγκος, Μιχάλης (65΄Τσιουρής)

Σταματίου: «Κρατάμε το γκολ της ισοφάρισης»

Μιλώντας στον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ της Δευτέρας, ο τεχνικός του ΓΣ Αλμυρού σχολίασε μεταξύ άλλων για τον αγώνα: «Ήταν ένα κακό παιχνίδι. Έγιναν πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και αυτό που κρατάμε είναι ότι μπορέσαμε να σκοράρουμε και να ισοφαρίσουμε».