ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Εντός έδρας Ολυμπιακός και ΓΣΑ

εντός-έδρας-ολυμπιακός-και-γσα-1043879

Οι ερυθρόλευκοι κοντράρονται με τα Εκπ. Φρυγανιώτη βλέποντας μόνο… νίκη, ενώ οι Αλμυριώτες φιλοξενούν τους πρωτοπόρους Τιτάνες Παλαμά

Εντός έδρας αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της National League 2 για τις ομάδες της Μαγνησίας.

Στις 17:00, o ΓΣ Αλμυρού (2η θέση, 24 βαθμοί) που μετρά οκτώ σερί νίκες, θέλει να διευρύνει το νικηφόρο του σερί, έχοντας πάντως εξαιρετικά απαιτητικό έργο φιλοξενώντας στον Αλμυρό τους πρωτοπόρους Τιτάνες Παλαμά (1η θέση, 26 βαθμοί).

Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός Βόλου (11η θέση, 17 βαθμοί) επιθυμεί όσο τίποτα άλλο την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα την οποία θα επιδιώξει αντιμετωπίζοντας στο κλειστό του ΕΑΚ τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (8η θέση, 19 βαθμοί).

Το πρόγραμμα (15η)

Σήμερα, Κυριακή 11/2, 17:00

ΓΣ Αλμυρού-Τιτάνες Παλαμά

Κατωτικίδης-Κωνσταντινέλλης-Κουρόγλου (Γκουντέλιας)

Τρίκαλα-Καστοριά

Βασιλόπουλος-Κώνης-Κανελλίδης (Μπουργάνης)

Ολυμπιακός Β.-Εκπ. Φρυγανιώτη

Πράττος-Γιατρόπουλος-Πάνος (Βαρνάς)

ΑΕΛ-Πιερικός Αρχέλαος

Εκίζογλου-Σιταρίδης-Τσαρδούλιας Τ. (Γιούδης)

Κου.Πα. Κιλκίς-Αετοί Βέροιας

Κοντογιάννης-Κλεπουσνιώτου-Δώνης (Καλότσης)

Μελίκη-Αργος Ορεστικό 0-20 ά.α.

Βαθμολογία

  1. Τιτάνες Παλαμά 26
  2. Καστοριά 24
  3. ΓΣ Αλμυρού 24
  4. Τρίκαλα 24
  5. Αετοί Βέροιας 24
  6. Κου.Πα. Κιλκίς 22
  7. Πιερικός Αρχέλαος 21
  8. Εκπ. Φρυγανιώτη 19
  9. Αργος Ορεστικό 18
  10. ΑΕΛ 18
  11. Ολυμπιακός Βόλου 17
  12. Μελίκη 12

*Η Μελίκη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Ξεκουράζεται

η Ανόρθωση

Ρεπό περιλαμβάνει το πρόγραμμα τόσο αυτής (15η) όσο και της επόμενης (16η) αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Α2 μπάσκετ γυναικών για την Ανόρθωση Βόλου. Το σύνολο του Στέφανου Μπαντίδη την περασμένη αγωνιστική έβαλε στοπ στο σερί τριών ηττών που είχε, περνώντας νικηφόρα από το Αλεξάνδρειο κόντρα στον Άρη (69-73), ενώ πλέον έχει στραμμένη την προσοχή του στην επόμενη αγωνιστική υποχρέωση, που είναι σε δύο εβδομάδες, την Κυριακή 25/2 στις 14:30 στο κλειστό της Πυλαίας κόντρα στην ομώνυμη ομάδα.

To πρόγραμμα (15η)

Σήμερα, Κυριακή 11/2

12:30 Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ

13:00 Πιερικός Αρχέλαος-ΣΚ Ιωάννινα

13:00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Παναθλητικός

14:45 Πυλαία-ΑΣ Πανόραμα

17:00 Απόλλων Πτ.-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Αρης, Ανόρθωση

Βαθμολογία

  1. Παναθλητικός 24
  2. Πανσερραϊκός 23
  3. Πυλαία 20
  4. Ανόρθωση 20
  5. Πάνθηρες Καβ. 19
  6. Πιερικός/Αρχέλαος 18
  7. Πανόραμα 17
  8. ΜΕΝΤ 16
  9. Αρης 16
  10. Αναγέννηση Ν.Ρ. 14
  11. ΣΚ Ιωάννινα 14
  12. Απόλλων Πτ. 12

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΡΙΑΡΑΣ

Εγγραφείτε στο Newsletter του Ταχυδρόμου