ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αποτελέσματα, σκόρερ και βαθμολογίες στη Σούπερ Λιγκ 2

αποτελέσματα-σκόρερ-και-βαθμολογίες-7347

Ανοικτές παρέμειναν οι εκκρεμότητες για την πρωτιά τόσο στον βόρειο όσο και στον νότιο όμιλο της Super League 2 μετά και την 32η αγωνιστική.

Στον Βορρά, Βέροια και ΑΕΛ κόλλησαν στις έδρες τους απέναντι σε Ξάνθη και Ολυμπιακό Βόλου αντίστοιχα, μένοντας ισόπαλες χωρίς σκορ με τη μεταξύ τους διαφορά των πέντε πόντων να διατηρείται δύο στροφές πριν το τέλος. Στη μάχη της παραμονής οι Απόλλων Πόντου (1-0 τον Πιερικό), Απόλλων Λάρισας (1-0 τη Νίκη Βόλου) και Πανσερραϊκός (2-0 την Καβάλα) πέτυχαν πολύ σημαντικές νίκες.

Στον νότιο όμιλο, η Καλλιθέα συνέτριψε τον Αστέρα Βλαχιώτη με 5-1 μειώνοντας εκ νέου την απόστασή της από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό στους πέντε βαθμούς και ελπίζει να προλάβει τους Βοιωτούς τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και οι βαθμολογίες στη Σούπερ Λιγκ 2 έχουν ως εξής:

Α’ Ομιλος (Βορράς)

Aποτελέσματα (32η)

Ολυμπιακός Β’-Αλμωπός Αριδαίας 2-1
(27′ Βοΐλης, 83′ Μπαγκαλιάνης-91′ Ρόβας)

ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ Β’ 0-6
(9′ Φασίδης, 15′ Κούτσιας, 24′ Γρόσδης, 64′, 87′ Τζίμας, 71′ Καλουτσικίδης)

Βέροια-Ξάνθη 0-0

ΑΕΛ-Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Απόλλων Πόντου-Πιερικός 1-0
(48′ Ρούνεϊ)

Ηρακλής-Θεσπρωτός 6-0
(4′, 57′ Άλεξιτς, 65′, 69′ Γιουμπιτάνα, 87’ Μπαστακός, 94’ Μανωλάκης)

Πανσερραϊκός-Καβάλα  2-0
(48′ Κανίς, 90’ Ντίαζ)

Απόλλων Λάρισας-Νίκη Βόλου  1-0
(45′ Γιαννίτσης)

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Οι εξ αναβολής του Α’ ομίλου
Μ. Τετάρτη 20/4 (15:00)
Καβάλα-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Β’-Απόλλων Πόντου
Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου

Μ. Σάββατο 23/4 (13:00)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Β’

Επόμενη (33η)
Τετάρτη 27/4 (15.30)

ΠΑΟΚ Β’-ΑΕΛ

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Λάρισας

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Β’

Αλμωπός Αριδαίας-Πανσερραϊκός

Καβάλα-Ηρακλής

Θεσπρωτός-Βέροια

Ξάνθη-Απόλλων Πόντου

Πιερικός-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Τρίκαλα

 

Β’ Ομιλος (Νότος)
Αποτελέσματα (32η)
Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός Β’ 3-0
(2′ Μουτίνιο, 10′ Μπαρμπόσα, 45′ Μπαχανάκ)

Επισκοπή-ΑΕΚ Β’ 1-3
(60′ Νοικοκυράκης-48′, 52′ Γιούσης, 89′ Χριστόπουλος)

Αιγάλεω-Εργοτέλης 2-0
(18′ Τριμμάτης, 48′ Αρναρέλλης)

Ζάκυνθος-Χανιά 3-1
(57′ Τσιμέλι, 89′ Λάμπογλου, 92′ Εντουάρντο-71′ Παράνο)

Ηρόδοτος-ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0

Καλλιθέα-Αστέρας Βλαχιώτη 5-1
(21′, 62′ Κυνηγόπουλος, 26′ Μουνιέ, 40′ Τσιντώνης, 93’ Χαζανμπέγκοβιτς-80’ Μπάτροβιτς)

ΟΦ Ιεράπετρας-Διαγόρας Ρόδου 2-2
(6′ Καλλιτσουνάκης, 18′ Χιμένεθ-34′ Μπαστιάνος, 72’ Μπλάνκο)

Ρόδος-Καλαμάτα 0-3 α. α.

Ρεπό: Κηφισιά

Οι εξ αναβολής του Β’ ομίλου
Μ. Τετάρτη 20/4 (15:00)
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕΚ Β’
Αιγάλεω-Λεβαδειακός
Μ. Σάββατο 23/4 (14:00)
ΑΕΚ Β’-Καλλιθέα

Επόμενη (33η)
Τετάρτη 27/4 (15.30)

Χανιά-ΟΦ Ιεράπετρας

Διαγόρας Ρόδου-Καλλιθέα

Αστέρας Βλαχιώτη-Αιγάλεω

Εργοτέλης-Ηρόδοτος

ΑΕ Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός Β’-Ρόδος

Καλαμάτα-Επισκοπή

ΑΕΚ Β’-Κηφισιά

Ρεπό: Ζάκυνθος

 

 

Εγγραφείτε στο Newsletter του Ταχυδρόμου