ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Διπλό Νίκης με ανατροπή, 1-4 τον Απόλλωνα Λάρισας

διπλό-νίκης-με-ανατροπή-1-4-τον-απόλλωνα-867188

Μπορεί στην αρχή να έβαλε δύσκολα στον εαυτό της, μένοντας πίσω στο σκορ στο 23’ και χάνοντας πέναλτι να ισοφαρίσει στο 40’ με τον Τσουκαλά, αλλά στη συνέχεια η Νίκη επέβαλε την ανωτερότητά της απέναντι στον γηπεδούχο Απόλλωνα Λάρισας και πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ, έφυγε με το διπλό μετά από 21 χρόνια και με το ίδιο σκορ με τότε (1-4) από τη Φιλιππούπολη.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έχανε από το 23’ με 1-0 με γκολ του Καλούση, που αξιοποίησε την αδυναμία του Μπάγιτς να μπλοκάρει, «τρακάροντας» με τον Ανδρέου, αλλά βρήκε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο την ισοφάριση με τον Γαβριηλίδη (στο 49’ με κεφαλιά), πήρε το πολυπόθητο προβάδισμα με τον Μιράντα στο 55’ με τελείωμα από κοντά, για να έρθει ο Ροχάνο στο 81’ με σουτ μετά την απόκρουση του Μπακαρού σε δική του κεφαλιά και στις καθυστερήσεις ο Γαβριηλίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με μακρινό σουτ να γράψει το τελικό 1-4.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Δημητρίου, Ανδρέου, Δεληζήσης, Τσουκαλάς, Γαβριηλίδης, Κυριακίδης (77’ Παναγιωτίδης), Μορέιρα (46’ Ροχάνο), Μιράντα (81’ Κριμιτζάς), Σιαφά (66’ Τζιώρας)