Λύγισε από τον πρώτο

λύγισε-από-τον-πρώτο-16721

Βαριά ήττα με 79-51 γνώρισε χθες η Νίκη Βόλου από την ομάδα της Νέας Κηφισιάς στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών.

Οι γηπεδούχοι που διατηρούν τα ηνία στη φετινή κούρσα του πρωταθλήματος μαζί με τον Φιλαθλητικό δεν συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία απέναντι στην ομάδα του Γιώργου Ζαφειρούδη και υποχρέωσαν τους κυανόλευκους στη μεγαλύτερη φετινή τους ήττα με διαφορά 28 πόντων.

Στο ημίχρονο η διαφορά πόντων ήταν ήδη διπλάσια με το 38-19 με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν με το σταγονόμετρο και τους γηπεδούχους να πατάνε γκάζι στην επανάληψη διευρύνοντας το τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα: 23-7, 38-19, 59-32, 79-51

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης, Μοσχοβίτης 11 (1), Κακαργιάς 8 (2), Διαμαντόπουλος 7 (1), Χατζηνικόλας, Καράμπουλας 23 (2), Σακελλαρίου 12 (2), Σιούτης 2, Ψαθάς 8, Μουρίκης 2, Πετροδημόπουλος 6, Τζιάλλας

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Φωσσές 2, Σαμαράς 2, Μαυρογιάννης 8, Κουτίνας 8, Στάμος 3, Μαλτέσιος 11, Θεοδωράκος 2, Μυστηλιάδης 15 (5)

14.Νίκη Βόλου 20

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 02/03) ΟΦΗ – Παγκράτι Αρκαδικός – Τρίκαλα Νίκη Βόλου – Ίκαροι Σερρών Δόξα Λευκάδας – Ν. Κηφισιά Ερμής Λαγκαδά – Κόροιβος Φιλαθλητικός – Ηράκλειο Αγία Παρασκευή – Λαύριο