Το αήττητο της έδρας του διατήρησε ο Ρήγας Φεραίος

το-αήττητο-της-έδρας-του-διατήρησε-ο-ρή-851206

Το αήττητο της έδρας του διατήρησε ο Ρήγας Φεραίος χθες ενάντια στην ΑΕ του Δήμου Νίκαιας στο Βελεστίνο επικρατώντας με 3-2 σε ένα χορταστικό παιχνίδι. Η ομάδα του Λάκη Μπακάλη αν και στάθηκε άτυχη σε πολλές στιγμές κατάφερε να κάνει δικό της το παιχνίδι. Στο 10ο μόλις λεπτό
ο Θεοχαρόπουλος πέρασε όλη την άμυνα των φιλοξενούμενων και με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του αποτέλεσμα με το οποίο έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο παρά τις πολλές προσπάθειες των γηπεδούχων για την επίτευξη ενός ακόμη γκολ με πρωταγωνιστή είτε τον Ίττη είτε τον Νούσια. Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι αφού σε μια σέντρα-σουτ του Τζιόλα, ο Αράπης μπλόκαρε την μπάλα αλλά ο επόπτης καταλόγισε γκολ υπέρ των φιλοξενούμενων. Οι κυανόλευκοι πήραν και πάλι κεφάλι στο παιχνίδι όμως με τον Νούσια να χρίζεται σκόρερ όταν ο Ζαχαράκης στο 60 του έβγαλε έτοιμο γκολ με τον έμπειρο φορ να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα να αναπαύεται στα δίχτυα του Παπαδογούλα. Οι παίκτες της Νίκαιας απάντησαν στο γκολ του Ρήγα και ισοφάρισαν με τον Χριστοδούλου να πιάνει στον ύπνο την άμυνα και να σημειώνει γκολ με κεφαλιά στο 75. Με τους κυανόλευκος όμως να μην έχουν πει την τελευταία λέξη. Στο 81 ο Ίττης κέρδισε τόσο το πέναλτι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα όσο και την αποβολή του αφού είδε την 2η κίτρινη να βγαίνει από το τσεπάκι του διαιτητή Μανούρα για λογαριασμό του. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Κουντούρης που βρήκε τον στόχο με τον ίδιο τρόπο για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΝΙΚΑΙΑ 3-2
Σκόρερ: (10Θεοχαρόπουλος, 60Νούσιας, 81πεν Κουντούρης-46Τζιόλας, 75Χριστοδούλου)
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Αράπης, Ζαχαράκης(80Καραπλιάγκος), Νούσιας, Τσιαντής, Λάππας, Γρούνας, Ίττης(80Μπάτης), Κουντούρης, Βέργος, Θεοχαρόπουλος(70Αποστολίδης), Σπαθής
ΝΙΚΑΙΑ: Παπαδογούλας, Παλαμίδας(70Βλασειάδης), Κακαγιάννης, Γιοβανόπουλος, Κουμπούρας, Κουτσόνας(55Γκερλιώτης), Τζιόλας, Ζαφείρης, Χριστοδούλου, Νάστας, Γιαννακόπουλος