ΒΟΛΕΪ

Διπλό στην Εδεσσα με 3-0 σετ για την Αργώ

διπλό-στην-εδεσσα-με-3-0-σετ-για-την-αργώ-127006
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε χθες Σάββατο (26/2) η γυναικεία ομάδα της Αργούς στην Έδεσσα, επικρατώντας με 3-0 σετ του μαχητικού ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Δ’ ομίλου της Α2 γυναικών βόλεϊ.
Με τη νίκη αυτή η βολιώτικη ομάδα πήρε ένα σημαντικό τρίποντο και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, γεγονός που την απομάκρυνε σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη και την έφερε ακόμη πιο κοντά στην επίτευξη των φετινών της στόχων.
Η Αργώ είχε να αντιμετωπίσει έναν αντίπαλο που έπαιξε εκπληκτική άμυνα και χρειάστηκε να δείξει μεγάλη υπομονή στον επιθετικό τομέα και ψυχραιμία στο τέλος, ιδιαίτερα στο 1ο σετ, όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 24-21 και κατόρθωσε να κάνει την ανατροπή σε 26-24.
Έγινε γενικά ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, με δυνατές μονομαχίες, που ικανοποίησε απόλυτα το φίλαθλο κοινό που βρέθηκε στο γήπεδο για να το παρακολουθήσει.
Τα σετ: 24-26, 17-25, 21-25
Διαιτητές του αγώνα: Χάνος, Σαρακινίδης, Παπαδοπούλου Δ.
ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Ρέτζιου, Παπαδόπουλος Κ.): Πορτοκαλίδου, Καστανιώτη, Σταυρίδου, Χρήστου, Παπαδοπούλου Φ., Μούσιου, Κυβελίδου, Τερζοπούλου, Καλεΐτση, Τοτίδου, Ιωαννίδου, Καρτσώλη
ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης): Κασιούρα Β. (16π.), Κασιούρα Χ., Στύλα (7π.), Παπακωνσταντίνου (6π.), Σκιαθίτη, Προκουντίνα (21π.), Αγγέλη (1π.), Πώπου, Γερολυμάτου (5π.), Ξάνθη, Μαστρογιάννη, Αντωνοπούλου, Σταθοπούλου.