ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Εξι χρυσά, 13 αργυρά και 9 χάλκινα ο ΝΟΒΑ  

εξι-χρυσά-13-αργυρά-και-9-χάλκινα-ο-νοβα-854634

Με τη συμμετοχή 18 ομάδων και περισσότερων από 500 αθλητών-τριων πραγματοποιήθηκαν οι Διασυλλογικοί Αγώνες «Αντώνης Δρόσος»  στη Λάρισα στις 26-27 Νοεμβρίου 2022.

Ο Ν.Ο.Β-Α συμμετείχε με 36 αθλητές-τριες και κατέκτησε 28 μετάλλια, 6 χρυσά, 13 αργυρά και 9 χάλκινα. Όλοι οι αθλητές κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια ύστερα από σωστή προετοιμασία και οι κόποι τους ανταμείφθηκαν με την κατάκτηση των μεταλλίων και την αναγνώριση των διακρίσεων τους.

Τα αποτελέσματα είναι τα παρακάτω:

Αγόρια 12 ετών:

Ζαφειράκος Ηλίας 2η θέση 50μ ύπτιο, 3η θέση 200μ ελεύθερο, 2η θέση 100μ ελεύθερο

Λιάρος Γεώργιος 1η θέση 50μ πεταλούδα, 3η θέση 400μ Μ.Α., 3η θέση 200μ Μ.Α.

Τσούνης Άγγελος 2η θέση 50μ ελεύθερο

Καλοφορίδης Σωτήριος

Στεργιόπουλος Αντώνιος

Κορίτσια 12 ετών:

Τσιντζιλώνη Ιωάννα 1η θέση 50μ πεταλούδα, 2η θέση 100μ πεταλούδα, 2η θέση 200μ Μ.Α.

Πασχάλη Παρασκευή

Θεμελή Βασιλική

Βυσανλή Μελίνα

Αγόρια 11 ετών:

Σουίνι Μάριος 3η θέση 50μ ύπτιο, 1η θέση 50μ ελεύθερο

Σουίνι Ιωσήφ

Ρεντινιώτης Δημήτριος 2η θέση 50μ πεταλούδα, 2η θέση 100μ ύπτιο

Καραγιάννης Κάρολος

Καττής Εμμανουήλ

Κορίτσια 11 ετών:

Δημοπούλου Καλλιόπη 1η θέση 50μ ελεύθερο

Μαγαλιού Μαρίνα

Λέτσα Ευθαλία

Σερμέτη Μάγια

Φαράντου Πολύμνια

Αγόρια 10 ετών:

Παπαγιάννης Ανδρέας 2η θέση 50μ πεταλούδα, 3η θέση 200μ Μ.Α.

Παπαλαγούρος Απόστολος 3η θέση 50μ ύπτιο

Τσίτογλου Πρόδρομος

Βλόντζος Βασίλης

Καπότσης Ιωάννης

Δημόπουλος Ιωάννης

Βαφειάδης Κων/νος

Κορίτσια 10 ετών:

Αγραφιώτη Χρύσα 2η θέση 200μ ελεύθερο, 2η θέση 100μ ύπτιο

Ιωάννου Ιωάννα

Πολύζου Ελευθερία

Κώστογλου Καρυοφυλλιά

Φαράντου Μαρία

Γκίζα Δωροθέα

Αγόρια 9 ετών:

Τσατάλας Νικόλαος

Μουτζούρης Ιωάννης

Κορίτσια 9 ετών:

Κουτσελίνη Γλυκερία 2η θέση 50μ ύπτιο

Σούρλα Σοφία

Ομαδικά:

4Χ50μ ελεύθερο αγόρια 10 ετών 2η θέση με τους Βλόντζο Βασίλειο, Παπαλαγούρο Απόστολο, Καπότση Ιωάννη, Δημόπουλο Ιωάννη

4Χ50μ ελεύθερο αγόρια 11 ετών 3η θέση με τους Ρεντινιώτη Δημήτριο, Σουίνι Ιωσήφ, Καττή Εμμανουήλ, Σουίνι Μάριο

4Χ50μ ελεύθερο αγόρια 12 ετών 1η θέση με τους Λιάρο Γεώργιο, Ζαφειράκο Ηλία, Τσούνη Άγγελο, Καλοφορίδη Σωτήριο

4Χ50μ Μ.Ο. κορίτσια 11 ετών 2η θέση με τις Λέτσα Ευθαλία, Σερμέτη Μάγια, Φαράντου Πολύμνια, Δημοπούλου Καλλιόπη

4Χ50μ Μ.Ο. κορίτσια 12 ετών 3η θέση με τις Θεμελή Βασιλική, Πασχάλη Παρασκευή, Τσιντζιλών Ιωάννα, Βυσανλή Μελίνα

4Χ50μ Μ.Ο. αγόρια 10 ετών 3η θέση με τους Βλόντζο Βασίλειο, Δημόπουλο Ιωάννη, Παπαγιάννη Ανδρέα, Παπαλαγούρο Απόστολο

4Χ50μ Μ.Ο. αγόρια 12 ετών 1η θέση με τους Καλοφορίδη Σωτήριο, Τσούνη Άγγελο, Λιάρο Γεώργιο, Ζαφειράκο Ηλία

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές Σελήνης Άγγελος, Σταματίου Ιωάννης, Σελήνης Κων/νος και ο Αντιπρόεδρος και έφορος, κ. Κουτρομάνος Κων/νος.

Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α κ.  Λάμπης Τσουκαλάς και το Δ.Σ. του Ν.Ο.Β-Α συγχαίρουν τους αθλητές -τριες για τη συμμετοχή τους στους κολυμβητικούς αγώνες και τις επιτυχίες τους καθώς επίσης και τους προπονητές τους και τους εύχονται καλή συνέχεια.

#Tags

Εγγραφείτε στο Newsletter του Ταχυδρόμου