ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αγγιξε το χρυσό ο Χατζηγεωργίου του ΟΕΑ/ΝΑΒ

αγγιξε-το-χρυσό-ο-χατζηγεωργίου-του-οε-481384

Με το αργυρό μετάλλιο επέστρεψε τελικά από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης μεγάλων αποστάσεων, που πραγματοποιήθηκε στην πλαζ «Αρετσού» της Καλαμαριάς, ο αθλητής του ΟΕΑ/ΝΑΒ, Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου.

Ο Βολιώτης κολυμβητής ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στην κατηγορία 5χλμ στην κατηγορία παίδων, όπου πρώτος τερμάτισε ο Δημήτρης Μανιός του ΑΝΟ Γλυφάδας με χρόνο 52.36.26’’ και ο Χατζηγεωργίου ακολούθησε ως δεύτερος με επίδοση 52.36.86’’ και διαφορά δηλαδή μόλις 60 δέκατα. Τρίτος κατετάγη ο Χαράλαμπος Σιατούνης του ΑΝΟΑ με 52.37.10.

Πρωταθλητής, αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός Πειραιώς που συγκέντρωσε 73 βαθμούς στη γενική κατάταξη (43 σε αγόρια και 30 σε κορίτσια), ενώ δεύτερος ήταν ο ΠΑΟΚ με 46 βαθμούς (25 σε αγόρια και 21 σε κορίτσια) και τρίτος ο Ηρακλής με 31 (12 σε αγόρια και 19 σε κορίτσια).