ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Μετάλλια για τον ΝΟΒΑ στο Πανελλήνιο κολύμβησης μεγάλων αποστάσεων

μετάλλια-για-τον-νοβα-στο-πανελλήνιο-κ-420122

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων στα Άσπρα Σπίτια της Βοιωτίας το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου.

Ο Ν.Ο.Β-Α συμμετείχε με τους παρακάτω πέντε αθλητές: Αγαθό Κυριαζή, Λαθουρά Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Σφέτσα Δημήτριο, Τακτικό Άγγελο.

Στα 5 Χιλιόμετρα στην κατηγορία Παίδων οι αθλητές του Ν.Ο.Β-Α πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στην παρθενική τους συμμετοχή σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Open Water.

Στη συνέχεια εκπροσώπησαν την Ομάδα 2 Masters, η Μαλιτσίδου Ελένη, η οποία κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στα 1.250 μέτρα, και ο Παπουτσής Αλέξανδρος, που πήρε το αργυρό μετάλλιο στα 2 .500 μέτρα.
Την Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου η αθλήτρια του Ν.Ο.Β-Α, Τριανταφυλλίδη Μαρίνα, συμμετείχε στα 10 χιλιόμετρα στην κατηγορία Νέων Γυναικών, κατακτώντας την 1η Θέση και το χρυσό μετάλλιο.
Η ομάδα του Ν.Ο.Β-Α κατέλαβε μεγάλη προσπάθεια και ήταν πολύ καλά προετοιμασμένη για τις παραπάνω επιτυχίες.
Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α, κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς, και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν όλους τους Αθλητές, τους Εφόρους της Κολύμβησης και τους προπονητές και τους εύχονται καλή συνέχεια.