Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα βετεράνων κολυμβητών, που πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα, συμμετείχε με απόλυτη επιτυχία η ομάδα masters του ΝΟΒΑ, με συνολικά 310 κολυμβητές και κολυμβήτριες από Ελλάδα και Κύπρο να δίνουν το «παρών».
Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με 20 αθλητές-τριες κατακτώντας την 4η θέση στη γενική, 3η θέση στους άνδρες και 8η θέση στις γυναίκες.
Αναλυτικά:
Κραβαρίτης Αθανάσιος: 1η θέση 400μ ελεύθερο, 1η θέση 50μ πεταλούδα
Βολιώτης Κων/νος: 1η θέση 400μ Μ.Α., 1η θέση 200μ πεταλούδα, 1η θέση 200μ Μ.Α., 1η θέση 800μ ελεύθερο (Πανελλήνιο ρεκόρ)
Λουμπιώτης Λάκης: 1η θέση 50μ πεταλούδα, 1η θέση 200μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πρόσθιο, 1η θέση 50μ πρόσθιο
Βασιλόπουλος Γεώργιος: 1η θέση 50μ ύπτιο, 1η θέση 100μ ύπτιο (Πανελλήνιο ρεκόρ), 1η θέση 200μ ύπτιο, 2η θέση 200μ ελεύθερο
Βασιλείου Χάρης: 4η θέση 100μ ελεύθερο, 5η θέση 1500μ ελεύθερο, 6η θέση 400μ ελεύθερο, 7η θέση 200μ ελεύθερο
Κοτζιάς Αναστάσιος: 1η θέση 200μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πεταλούδα, 2η θέση 100μ πρόσθιο, 2η θέση 50μ πρόσθιο
Τζώρτζης Αντώνιος: 4η θέση 200μ πρόσθιο, 5η θέση 100μ πρόσθιο
Τζώρτζης Αντώνης: 2η θέση 200μ ελεύθερο, 2η θέση 100μ ελεύθερο, 3η θέση 400μ ελεύθερο, 5η θέση 100μ πρόσθιο
Τουλούδης Νικόλαος: 2η θέση 200μ πεταλούδα, 2η θέση 200μ ύπτιο, 4η θέση 400μ Μ.Α., 8η θέση 200μ Μ.Α.
Τσιρώνης Ευάγγελος: 9η θέση 50μ ύπτιο, 12η θέση 50μ πεταλούδα,
Καϊτανίδης Ιωάννης: 4η θέση 50μ πεταλούδα, 4η θέση 50μ ελεύθερο, 4η θέση 50μ πρόσθιο, 5η θέση 100μ ελεύθερο
Λαρυγγάκης Παναγιώτης: 1η θέση 50μ πρόσθιο, 2η θέση 50μ ελεύθερο, 4η θέση 200μ πρόσθιο
Αναστασίου Κων/νος: 1η θέση 50μ ύπτιο, 3η θέση 100μ ύπτιο, 4η θέση 50μ ελεύθερο, 4η θέση 100μ ελεύθερο
Μαλιτσίδου Ελένη: 4η θέση 200μ ύπτιο, 5η θέση 1500μ ελεύθερο, 7η θέση 100μ ύπτιο, 8η θέση 800μ ελεύθερο,
Γεροβασίλη Ουρανία: 3η θέση 100μ πρόσθιο, 6η θέση 50μ ελεύθερο
Κοντογεωργού Μαρία: 7η θέση 100μ πρόσθιο, 8η θέση 50μ ελεύθερο
Χασιώτη Ευμορφία: 2η θέση 50μ ύπτιο, 2η θέση 50μ πεταλούδα, 4η θέση 200μ ελεύθερο, 5η θέση 50μ ελεύθερο
Καλλιώρα Αγλαϊα: 2η θέση 50μ πρόσθιο, 3η θέση 200μ πρόσθιο, 3η θέση 100μ πρόσθιο, 8η θέση 50μ ελεύθερο
Αναστασίου Δήμητρα: 1η θέση 100μ ελεύθερο, 2η θέση 50μ πεταλούδα, 2η θέση 50μ ελεύθερο, 3η θέση 200μ ελεύθερο
Νάση Φωτεινή: 3η θέση 100μ ελεύθερο, 5η θέση 50μ ύπτιο
ΟΜΑΔΙΚΑ
2η θέση 4Χ50μ Μ.Ο. Mixed (Αναστασίου Κων/νος, Λαρυγγάκης Παναγιώτης, Αναστασίου Δήμητρα, Χασιώτη Ευμορφία)
5η θέση 4Χ50μ Μ.Ο. Mixed (Βασιλόπουλος Γεώργιος, Καλλιώρα Αγλαϊα, Βολιώτης Κων/νος, Μαλιτσίδου Ελένη)
5η θέση 4Χ50μ Μ.Ο. (Αναστασίου Κων/νος, Λαρυγγάκης Παναγιώτης, Καϊτανίδης Ιωάννης, Τουλούδης Νικόλαος)
8η θέση 4Χ50μ Μ.Ο. (Τσιρώνης Ευάγγελος, Κοτζιάς Αναστάσιος, Τζώρτζης Αντώνης, Μελεμές Χρήστος)
1η θέση 4Χ50μ Μ.Ο. (Βασιλόπουλος Γεώργιος, Δουμπιώτης Απόστολος, Βολιώτης Κων/νος, Κραβαρίτης Αθανάσιος)
6η θέση 4Χ50μ ελεύθερο (Αναστασίου Κων/νος, Λαρυγγάκης Παναγιώτης, Καϊτανίδης Ιωάννης, Τουλούδης Νικόλαος)
9η θέση 4Χ50μ ελεύθερο (Κοτζιάς Αναστάσιος, Τσιρώνης Ευάγγελος, Τζώρτζης Αντώνης, Τζώρτζης Αντώνιος)
1η θέση 4Χ50μ ελεύθερο (Κραβαρίτης Αθανάσιος, Δουμπιώτης Απόστολος, Βολιώτης Κων/νος, Βασιλόπουλος Γεώργιος)
4η θέση 4Χ50μ ελεύθερο (Χασιώτη Ευμορφία, Καλλιώρα Αγλαϊα, Αναστασίου Δήμητρα, Μαλιτσίδου Ελένη)
4η θέση 4Χ50μ ελεύθερο mixed (Αναστασίου Κων/νος, Λαρυγγάκης Παναγιώτης, Αναστασίου Δήμητρα, Χασιώτη Ευμορφία)
6η θέση 4Χ50μ ελεύθερο mixed (Τζώρτζης Αντώνης, Κοτζιάς Αναστάσιος, Καλλιώρα Αγλαϊα, Μαλιτσίδου Ελένη)
2η θέση 4Χ50μ ελεύθερο mixed (Δουμπιώτης Απόστολος, Βασιλόπουλος Κων/νος, Κοντογεωργού Μαρία, Γεροβασίλη Ουρανία)
Προπονητές της ομάδας ήταν οι κ.κ. Αγγελος και Κωνσταντίνος Σελήνης.
Σε ανακοίνωση του ο ΝΟΒΑ αναφέρει: «Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α . Χαράλαμπος Τσουκαλάς και το Δ.Σ. συγχαίρουν την Ομάδα Κολύμβησης των MASTERS για τις επιτυχίες τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και τους εύχονται πάντα επιτυχίες».