Βελτιωμένος, αλλά έχασε ο Ολυμπιακός Βόλου

βελτιωμένος-αλλά-έχασε-ο-ολυμπιακός-β-852296

Βελτιωμένος παρουσιάστηκε ο Ολυμπιακός Βόλου στο ματς με τον Φίλιππο στη Βέροια, ωστόσο, παρόλο που ήταν μπροστά στο ημίχρονο, έχασε τελικά με 80-67.

Οι φιλοξενούμενοι με τον νεοαποκτηθέντα Παναγιώτη Λογοδότη και τον Χρήστο Νίκολη να οργανώνουν και να εκτελούν, είχαν το καλύτερό τους διάστημα στο δεύτερο δεκάλεπτο, όταν με επιμέρους σκορ 14-25 απέκτησαν πρόβάδισμα τριών πόντων στο 20’.

Ο Φίλιππος αντέδρασε και με 25-12 στην 3η περίοδο ξέφυγε με δέκα, με τους Βολώτες να ξαναμειώνουν, αλλά στα τελευταία λεπτά ο Φίλιππος ξαναπήρε εκ νέου αποστάσεις, επικρατώντας με 13.

Ξεχωριστή μνεία πρέπει να γίνει στη συμμετοχή του 14χρονου Μιχάλη Λογοδότη, αδερφού του Παναγιώτη, με τον Νίκο Μπουντούρη να μη διστάζει να χρησιμοποιήσει τον πιτσιρικά.

Ο 14χρονος Μιχάλης Λογοδότης (όρθιος δεξιά) ακούει τις εντολές του Νίκου Μπουντούρη στο ματς της Βέροιας, έχοντας δίπλα του τον αδερφό του, Παναγιώτη

Δεκάλεπτα: 21-13, 35-38, 60-50, 80-67

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 14 (3), Ιγγλέζος, Νικάι 5, Δημαλής, Ελευθεριάδης 34 (3), Ξενιτίδης 12 (1), Κωνσταντινίδης 6, Μπένας 9 (1), Πολυμένης, Αμανατίδης
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης): Νίκολης 25 (4), Μπουντούρης Κ., Στεφόπουλος, Γουάμπα 14, Δημητρόπουλος 3 (1), Λογοδότης Μ., Λογοδότης Π. 23 (3), Μπουντούρης Σ. 2.