ΜΠΑΣΚΕΤ

Αναζητούν την πρώτη νίκη

αναζητούν-την-πρώτη-νίκη-129024

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ  ΖΗΝΕΛΗΣ

Την  πρώτη  τους νίκη  θα  αναζητήσουν  το  Σάββατο  στις εθνικές  κατηγορίες  μπάσκετ Ολυμπιακός – Νίκη – Μεταμόρφωση  σε Α1 Α2 και  Β΄ Εθνική.

Στην 3η  αγωνιστική  της  Α1 γυναικών η  γυναικεία ομάδα  μπάσκετ του  Ολυμπιακού  Βόλου γνώρισε άλλη  μια ήττα,  έχοντας  και παράπονα από τη διαιτησία, ενώ τώρα   ο  Ολυμπιακός θα  υποδεχθεί το Σάββατο  στο  Βόλο  τον Αστέρα Εξαρχείων, με τον  προπονητή  Μιχάλη  Καπουρνιώτη  να ελπίζει  σε  περισσότερες  λύσεις  για  να  έρθει  η  πρώτη  νίκη. 
Ο Μιχάλης Καπουρνιώτης θέλει  να  μην  υπάρξει  πρόβλημα  με τραυματισμό της Ζέρβα και την ίωση της Χαβαλέ και να φτάσουν στη νίκη,  ενώ  περιμένει  και ο κόσμος  να σταθεί αρωγός στη μεγάλη προσπάθεια.
Όλη  η επόμενη αγωνιστική στην Α1 Γυναικών (Σάββατο 27/10) είναι:
Ν. Σμύρνη 15.00 Πανιώνιος-Άρης Μπλέτσας-Μαμασούκα (Παππάς)
Εσπέρου Κ. 20.00 Ίκαρος Κ.-Ελληνικό Ντάβαρης-Ραχιώτης (Νάκος)
ΠΑΟΚ 16.00 ΠΑΟΚ-Τερψιθέα Γλ. Μαντήλας-Νάκας (Ανδρίτσος)
3ο Άνω Λιοσίων 16.00 ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-Αθηναϊκός Φραγκούλη-Μελής (Παπαδόπουλος Στ.)
Αγ. Δημητρίου 20.00 Κρόνος Αγ.Δημ.-Παναθηναϊκός Αποστολίδης-Ζακεστίδης (Καρούσης)
ΕΑΚ Βόλου 16.00 Ολυμπιακός Β.-Αστέρας Εξ. Θεοδώρου-Τζίμα (Μόρφη Γ.)

*Την  πρώτη  νίκη  στην  Α2  των ανδρών  θα  αναζητήσει   και  η Νίκη Βόλου  παίζοντας   το  Σάββατο  στην  Αμαλιάδα   με  τον  Κόροιβο .Η ομάδα  μπάσκετ  της  Νίκης  δεν  κατάφερε  να  πετύχει  νίκη  ούτε  στη 2η  αγωνιστική στην Α2 καθώς  ηττήθηκε στο κλειστό της Νέας Ιωνίας με 58-63 από τον Ερμή Λαγκαδά…και θα  το  επιδιώξει  το Σάββατο
Η επόμενη αγωνιστική στην Α2 (Σάββατο 27/10)
Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Φιλαθλητικός Τσώνος Β-Μπίκας-Θεοδωρόπουλος (Άκελ)
Κατσιμήδιο 17.00 Αίολος Τρ.-ΚΑΠ Μητσόπουλος-Λαζαρίδης-Τσιαπλής (Γκαρτζονίκας)
ΔΑΚ Σερρών 17.00 Ίκαροι Σ.-ΟΦΗ Γκούμας-Κοτσίμπος-Συμεωνίδης (Γιαβρής)
Ν.Κηφσιάς 17.00 Ν.Κηφισιά-ΣΕΦΑ Αρκαδικός Κατραχούρας-Τσώνος Μ-Δαρλαμήτσος (Αγγελόπουλος)
Αμαλιάδας 17.00 ΑΣΑ Κόροιβος-Νίκη Βόλου Καλδίρης-Σκούτας-Καραβίτης (Σπυρίδωνος)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Δόξα Λευκάδας Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Μακρής (Πολυχρονίδης)
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Λαύριο Παναγιώτου-Βαρδάλος-Μπούσιας (Γιαννακουδάκης)

*Ξεκίνημα  με  ήττα  είχε  η Μεταμόρφωση στη 2η  αγωνιστική  στη  Β’ Εθνική μπάσκετ,  αφού  μετά  το  ρεπό της  στην πρεμιέρα    έχασε  από το Φίλιππο στη Βέροια με 80-66. Η βολιώτικη ομάδα  στον πρώτο  της  αγώνα  στην κατηγορία  βρέθηκε  απέναντι σε  ένα  από τα   φαβορί και  η ήττα  κρίνεται  φυσιολογική…και  έτσι τώρα  θα  αναζητήσει  πρώτη  νίκη  στον  πρώτο  της  αγώνα  στο Βόλο με  αντίπαλο  το Αιγάλεω.
Το Σάββατο (27/10) θα διεξαχθούν όλες οι αναμετρήσεις της Β’ Εθνικής
Β. Παρασκευόπούλου 17.00 Μεταμόρφωση Β-Αιγάλεω Θωμόπουλος-Παπαδόπουλος Θ (Τσιργουλας)
Μίκρα 2 17.00 Ανατόλια-Ηρακλής Δεληγιαννίδης-Λόρτος (Παραλικίδης)
Αγ. Θωμά 15.00 Μαρούσι-Αίας Ευόσμου Επιτροπάκης-Κοντίλης (Φαλούκας)
ΜΕΝΤ 14.00 ΜΕΝΤ-Ιωνικός ΝΦ Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ (Παπαδόπουλος Ν)
Κατερίνη ΣΣ 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξα Π. Πιτσίλκας Μ-Φακίτσας (Σαμάλης)
Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-ΣΑ Στρατωνίου Παγώνης-Παπανικολάου (Μούστος)

#Tags

Εγγραφείτε στο Newsletter του Ταχυδρόμου