ΒΟΛΕΪ

Πρώτες στην κανονική περίοδο οι νεάνιδες της Αργούς

πρώτες-στην-κανονική-περίοδο-οι-νεάνι-854660

Με άνετη νίκη επί της συμπολίτισσας ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ χθες Τετάρτη ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος η ομάδα των νεανίδων της ΑΡΓΟΥΣ, που κατετάγη πρώτη.

Όπως τονίζεται σε σχετικό δελτίο Τύπου: «Η ΑΡΓΩ είχε από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και κέρδισε με 3-0 σετ την αντίπαλό της, χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση. Με τη νίκη της, η βολιώτικη ομάδα διατήρησε το αήττητο και κατέλαβε την πρώτη θέση στη βαθμολογία της κανονικής περιόδου, ενώ ταυτόχρονα εξασφάλισε τη συμμετοχή της στο final4 της διοργάνωσης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παρασκευάς Θεόδωρος και Χατζηγιάννη Κωνσταντίνα.

Τα σετ: 25-18, 25-14, 25-21

ΑΣ ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος-Φουρκιώτης): Γκέκα, Παντελή, Κασιούρα Β., Κασιούρα Χ., Στύλα, Σουντουλουμάκη, Φράγκου, Γκαραγκάνη, Σταθοπούλου Σ., Σταθοπούλου Μ., Τουτουντζόγλου, Σκιαθίτη, Παΐλα

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Γαλαζούλας): Γαργάλα, Ευαγγελινού, Κεφαλά, Κουφογεώργου, Μέλλιου, Ντόκα, Πολυζώη, Τσατσούλη, Φρατζή, Χαλκιά.