Πραγματοποιήθηκε μεταξύ άλλων και η κλήρωση για την Α2 γυναικών βόλεϊ από την ΕΟΠΕ, σύμφωνα με την οποία η πρεμιέρα θα γίνει στις 29 Οκτώβρη. Με βολιώτικο ενδιαφέρον και τη συμμετοχή της Αργούς Βόλου, η δράση ξεκινά εντός έδρας για τις Βολιώτισσες με αντίπαλο τον ΜΑΣ Νέα Γενεά. Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β’ Ζώνης στην Α2 Εθνική Γυναικών έχει ως εξής:
1η αγ. (29/10/2022)-12η αγ. (28/1/2023)
ΑΣ Γιάννενα-ΕΑ Λαρίσης
ΑΣ Αργώ Βόλου-ΜΑΣ Νέα Γενεά
ΕΟ Σταυρούπολης -ΟΠΑΘ Περσέας
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-ΠΑΣ Γιάννινα
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΓΣΓ Νίκη
Φοίνικας Αλεξ/πολης-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
2η αγ. (5/11/2022)-13η αγ. (4/2/2023)
Φοίνικας Αλεξ/πολης- ΑΣ Γιάννενα
ΕΑ Λαρίσης-ΑΣ Αργώ Βόλου
ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΕΟ Σταυρούπολης
ΟΠΑΘ Περσέας-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
ΠΑΣ Γιάννινα-ΦΓΣ Πρέβεζας
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΓΣΓ Νίκη
3η αγ. (12/11/2022)-14η αγ. (11/2/2023)
ΑΣ Αργώ Βόλου-Φοίνικας Αλεξ/πολης
ΕΟ Σταυρούπολης-ΕΑ Λαρίσης
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-ΜΑΣ Νέα Γενεά
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΟΠΑΘ Περσέας
ΓΣΓ Νίκη-ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΣ Γιάννενα-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
4η αγ. (19/11/2022)-15η αγ. (18/2/2023)
Φοίνικας Αλεξ/πολης-ΕΟ Σταυρούπολης
ΑΣ Γιάννενα-ΑΣ Αργώ Βόλου
ΕΑ Λαρίσης-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΦΓΣ Πρέβεζας
ΟΠΑΘ Περσέας-ΓΣΓ Νίκη
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΠΑΣ Γιάννινα
5η αγ. (26/11/2022)-16η αγ. (25/2/2023)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-Φοίνικας Αλεξ/πολης
ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΣ Γιάννενα
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΕΑ Λαρίσης
ΓΣΓ Νίκη-ΜΑΣ Νέα Γενεά
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΠΑΘ Περσέας
ΑΣ Αργώ Βόλου-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
6η αγ. (10/12/2022)-17η αγ. (4/3/2023)
Φοίνικας Αλεξ/πολης-ΦΓΣ Πρέβεζας
ΑΣ Γιάννενα-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
ΑΣ Αργώ Βόλου-ΕΟ Σταυρούπολης
ΕΑ Λαρίσης-ΓΣΓ Νίκη
ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΟΠΑΘ Περσέας
7η αγ. (03/12/2022)-18η αγ. (11/3/2023)
ΓΣΓ Νίκη-Φοίνικας Αλεξ/πολης
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΑΣ Γιάννενα
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-ΑΣ Αργώ Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα-ΕΑ Λαρίσης
ΟΠΑΘ Περσέας-ΜΑΣ Νέα Γενεά
ΕΟ Σταυρούπολης-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
8η αγ. (17/12/2022)-19η αγ. (25/3/2023)
Φοίνικας Αλεξ/πολης-ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΣ Γιάννενα-ΓΣΓ Νίκη
ΑΣ Αργώ Βόλου-ΦΓΣ Πρέβεζας
ΕΟ Σταυρούπολης-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
ΕΑ Λαρίσης-ΟΠΑΘ Περσέας
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΜΑΣ Νέα Γενεά
9η αγ. (7/1/2023)-20η αγ. (1/4/2023)
ΟΠΑΘ Περσέας-Φοίνικας Αλεξ/πολης
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΣ Γιάννενα
ΓΣΓ Νίκη-ΑΣ Αργώ Βόλου
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΕΟ Σταυρούπολης
ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΕΑ Λαρίσης
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
10η αγ. (14/1/2023)-21η αγ. (8/4/2023)
Φοίνικας Αλεξ/πολης-ΜΑΣ Νέα Γενεά
ΑΣ Γιάννενα-ΟΠΑΘ Περσέας
ΑΣ Αργώ Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα
ΕΟ Σταυρούπολης-ΓΣΓ Νίκη
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.-ΦΓΣ Πρέβεζας
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας-ΕΑ Λαρίσης
11η αγ. (21/1/2023)-22η αγ. (22/4/2023)
ΕΑ Λαρίσης-Φοίνικας Αλεξ/πολης
ΜΑΣ Νέα Γενεά-ΑΣ Γιάννενα
ΟΠΑΘ Περσέας-ΑΣ Αργώ Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα-ΕΟ Σταυρούπολης
ΓΣΓ Νίκη-Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Συλ.
ΦΓΣ Πρέβεζας-ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας