ΒΟΛΕΪ

Εκοψε πίτα το γυναικείο βόλεϊ του ΓΣ Βόλου

εκοψε-πίτα-το-γυναικείο-βόλεϊ-του-γσ-βό-188918

Το Σάββατο 22-1-2022 η ομάδα γυναικών βόλεϊ του ΓΣ Βόλου σε μια οικογενειακή και λιτή εκδήλωση έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα πριν τον αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου, παρουσία της εφόρου Κικής Χατζημητροφάνους και του προπονητού Γιόλα Απόστολου. Οι τυχερές ήταν οι Βαργιάμη Ανθή, Τζοβάρα Γιώτα και Ντίμπρα Άννυ.

Απολογισμός του Σαββατοκύριακου ήταν μία νίκη και μία ήττα για τις ομάδες των παγκορασίδων (Κ16) και γυναικών.

Το Σάββατο στον αγώνα γυναικών με αντίπαλο τον Α.Σ. Ολυμπιακό Βόλου ο ΓΣΒ γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ, έχοντας και δύο παγκορασίδες στη αρχική εξάδα. Επόμενος αγώνας για τον Γυμναστικό, που θα κρίνει κατά πολύ και τη 2η θέση που οδηγεί στο F8, είναι σε δύο εβδομάδες με τον Α.Ο. Σκοπέλου εντός έδρας.

Την Κυριακή η ομάδα των (Κ16) παγκορασίδων για την 1η αγωνιστική χωρίς να αγωνισθεί πήρε ξεκουραστα το τρίποντο (3-0 σετ α.α.), αφού ο Φιλαθλητικός Αμπελώνα δεν μπόρεσε να προσέλθει. Επόμενος αγώνας Κ16 (παγκορασίδων) σε δύο εβδομάδες με τη Νίκη Βόλου.