Τα «φώτα» σε «Βασδέκειο» και Σούρπη

Τελευταία ενημέρωση: 2019-11-09, 11:52:25
Τα «φώτα» σε «Βασδέκειο» και Σούρπη

Σε δύο ματς, στα ντέρμπι «τετράδας» Σαρακηνός-Αγία Αννα σήμερα και Αίας-Ρήγας αύριο πέφτουν τα φώτα στην 6η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ ενώ υπάρχει πλήρης αγωνιστική δράση και στις άλλες κατηγορίες.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ Κατηγορία γίνεται η 6η αγωνιστική και ο Σαρακηνός είναι η μόνη ομάδα που έχει μόνο νίκες και παίζει σήμερα στο Βασδέκειο με την Αγία Αννα που προέρχεται από την πρώτη ήττα ενώ ο χωρίς ήττα Ρήγας Φεραίος που έχει και την καλύτερη επίθεση αύριο παίζει στη Σούρπη όπου ο Αίας διατηρεί το αήττητο της έδρας, ενώ ενδιαφέρον έχουν και τα υπόλοιπα ματς κάτω από την κορυφή αφού συνεχίζουν να υπάρχουν ομάδες χωρίς νίκη αλλά και χωρίς βαθμούς!

Χωρίς νίκη είναι ο Ιάσονας Αλλης Μεριάς, η Δάφνη και ο Πύρασος, ενώ η μόνη με νίκες στη Β’ Κατηγορία Σκόπελος, υποδέχεται την Αγχίαλο και Μυρμιδόνες, Αθλ. Κολέγιο και Πανιώνιος που διατηρούνται χωρίς ήττα, παίζουν εκτός έδρας… ενώ πρώτη νίκη θέλουν Ελευθεριακός, Λεχώνια, Πηλέας και Ανθιμος Γαζής…

Στην Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ τα Κανάλια που σε τρεις αγωνιστικές έχουν το 3 στα 3, κάνουν το ρεπό τους κάτι που έχει κάνει ο Κένταυρος Ν.Π. που είναι χωρίς ήττα σε δυο αγώνες και για το 3 στα 3 υποδέχεται το Νέο Μαγνησιακό…

Το πρόγραμμα των αγώνων στις τρεις κατηγορίες ΕΠΣΘ (9-10/11/2019) έχει ως εξής

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ.): Ακρόπολη- Α.Ε. 2002, ΓΡΑΒΑΝΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΛΑΚΙΑΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Αγία Αννα, ΚΑΛΑΤΖΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ, ΜΠΑΡΤΖΙΑΛΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11

Γηπ. Πτελεού (11.30 π.μ.): Πρωτεσίλαος-Σκιάθος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Ιάσων Αλ. Μεριάς-Τοξότης ΣΑΡΡΗΣ, ΣΦΥΡΗΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Ρήγας Φεραίος ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ.

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Πύρασος ΑΘΗΝΑΙΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ, ΓΕΡΜΑΝΗΣ

Γηπ. Διμηνίου (3 μ.μ.): Δάφνη-Αγία Παρασκευή ΓΡΑΒΑΝΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)

6 ΓΚΟΛ: Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη),

5 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Γ. Νικολαΐδης (Σκιάθος), Αντώνης Τζοβάρας (Αγία Αννα), Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Δ. Σέττος (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας), Γιάννης Αραπίτσας (Αίας)

4 ΓΚΟΛ: Χρήστος Κλουκουτάρας (Δήμητρα), Κώστας Φλίγκος (Σαρακηνός), Γιώργος Τζίκας (Σαρακηνός), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός), Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

3 ΓΚΟΛ: Θανάσης Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Θράσος Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Αραμπατζής (Ρήγας), Καρακίτσος (Δάφνη)

2 ΓΚΟΛ: Π. Θωμαϊδης (Δήμητρα), Καρράς (Δήμητρα), Δημολιός (Αγία Αννα), Β. Καλαμίδας (Αγία Αννα), Αλμπαν Κόντρα (Ιάσων), Μαν. Μεγαγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μαυροζούμης (Αγία Παρασκευή), Γουτούλης (Ρήγας), Χειλάς (Αίας), Μάστορας (Τοξότης)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11

Γηπ. Πορταριάς (3 μ.μ.): Μακρινίτσα-Πανιώνιος, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ Π., ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α.

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων/Νηλέα –Μυρμιδόνες, ΛΑΚΙΑΣ, ΠΛΑΚΙΑΣ, ΚΙΤΤΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.): Ελευθεριακός-Πηλέας, ΚΟΥΣΤΑΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ

Γηπ. Σκοπέλου (11.30 π.μ.): Σκόπελος-Αγχίαλος, ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.): Ανθιμος Γαζής-Αστέρας, ΚΟΥΣΤΑΣ, ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Γηπ. Μαγνησιακού (3 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αθλ. Κολέγιο Νίκης, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΛΟΥ

Οι σκόρερ

6 ΓΚΟΛ: Τσακίρης (Πανιώνιος)

5 ΓΚΟΛ: Π. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ι. Παπαστεργίου (Αθλ. Κολέγιο Νίκης)

4 ΓΚΟΛ: Μάτζαρης (Μυρμιδόνες)

3 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος), Ταφίλης (Πανιώνιος), Τσόγκας (Μυρμιδόνες), Κωνσταντέλος (Αστέρας), Καραγιώργος (Μαγνησιακός)

2 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Κάρρος (Αστέρας), Πότσης (Λεχώνια), Στεργίου (Πανιώνιος), Μαγιόγλου (Αγχίαλος), Βέρμπης (Μακρινίτσα), Σιαμέτη (Αστέρας), Λάιος (Ελευθεριακός)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Αθλος, ΘΑΝΟΣ, ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΤΡΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): ΑΠΟΒ-Α.Ε. Διμηνίου, ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΜΠΕΛΟΥ, ΤΟΖΑΚΙΔΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Ερμής-Δημητριάς, ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΧΑΣΙΩΤΗΣ

Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-Ν. Μαγνησιακός, ΠΛΑΚΙΑΣ, ΛΑΚΙΑΣ, ΚΙΤΤΟΣ

Ρεπό: Απόλλων Καναλίων

Οι σκόρερ

3 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής)

2 ΓΚΟΛ: Νούλας (Κανάλια), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Νταϊλιάνι (ΑΠΟΒ),Τσόχας (ΑΠΟΒ), Πετρόπουλος (Δημητριάς), Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Ασημάκης (Δημητριάς), Καλέμι (Αθλος), Πιπινής (Αθλος)

Διαιτητές της ΕΠΣΘ σε εθνικά πρωταθλήματα

Αρκετοί είναι οι διαιτητές που ανήκουν στην ΕΠΣ Θεσσαλίας και οι οποίοι ορίστηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ σε αγώνες εθνικών κατηγοριών που θα πραγματοποιηθούν μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Ο Μανώλης Σκουλάς θα είναι ο διαιτητής του παιχνιδιού Ολυμπιακός-Ατρόμητος για τη Σούπερ Λιγκ. Στο Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή της Σούπερ Λιγκ 2 διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Θεοχάρης και α’ βοηθός ο Παναγιώτης Σακκάς.

Βολιώτες υπάρχουν και σε ματς της Γ’ Εθνικής. Στο Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός όλη η διαιτητική τριάδα προέρχεται από την ΕΠΣΘ και αποτελείται από τους Στέφανο Καλατζή (διαιτητής), Αλέξανδρο Αναστασίου (α’ βοηθός) και Σταύρο Σαμαρά (β’ βοηθός). Επίσης, ο Γ. Τασιόπουλος θα διευθύνει την αναμέτρηση Διγενής Νεοχωρίου-Δίας Δίου.

Για τα πρωταθλήματα υποδομών της Σούπερ Λιγκ θα παίξουν οι ομάδες του ΝΠΣ Βόλος με τον Παναιτωλικό. Στο ματς της Κ19 διαιτητής θα είναι ο Απόστολος Σαρρής και βοηθοί οι Δημήτρης Σακκάς και Σταμάτης Σφυρής, ενώ στο παιχνίδι της Κ17 θα «σφυρίξει» ο Ηλίας Πλακιάς, έχοντας βοηθούς τους Κωνσταντίνο Τασιόπουλο και Κωνσταντίνο Αγγελόπουλο.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
7
=