Αρχίζουν τα ντέρμπι των αήττητων

Τελευταία ενημέρωση: 2019-10-12, 09:46:53
Αρχίζουν τα ντέρμπι των αήττητων

Ενώ αυτό το Σαββατοκύριακο κάνει πρεμιέρα και η Γ’ κατηγορία και έτσι υπάρχει πλήρης δράση στα τοπικά πρωταθλήματα στην Α΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ αρχίζουν και τα ντέρμπι των αήττητων στην 3η αγωνιστική ενώ στην Β’ γίνεται η 2η αγωνιστική και 4 ομάδες θέλουν δεύτερη νίκη…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΘ τέσσερεις ομάδες έχουν το δύο στα 2 και δυο από αυτές Σαρακηνός και Αίας παίζουν μεταξύ τους ενώ ο Ρήγας δοκιμάζεται αύριο από τον Τοξότη που θέλει 1η νίκη και η Ακρόπολη σήμερα υποδέχεται τη Δάφνη που επίσης δεν έχει νίκη όπως και οι Σκιάθος, Α.Ε. 2002, Πύρασος, Ιάσων Α.Μ και ο Πρωτεσίλαος που αύριο θα υποδεχθεί την Δήμητρα.

Μάλιστα στο πιο σημαντικό ματς σήμερα στις 16.00 στο «Βασδέκειο» μεταξύ Σαρακηνού και Αίαντα διαιτητής ορίστηκε ο διεθνής Μανώλης Σκουλάς…

Το πρόγραμμα στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ:

Α’ Κατηγορία - 3η αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

Γηπ. Γατζέας (4μ.μ.) Α.Ε. 2002-Ιάσων Αλ. Μεριάς ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (4μ.μ.) Σαρακηνός-Αίας Σούρπης ΣΚΟΥΛΑΣ, ΣΑΚΚΑΣ Π., ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ

Γηπ. Σέσκλου (4μ.μ.) Ακρόπολη-Δάφνη ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΓΙΑΝΝΗΣ

Γηπ. Olimpico (4μ.μ.) Αγία Άννα-Πύρασος ΑΘΗΝΑΙΟΣ, ΜΠΕΛΛΟΥ, ΛΑΚΙΑΣ

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.) Τοξότης-Ρήγας Φεραίος ΣΑΡΡΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ., ΜΠΑΡΤΖΙΑΛΗΣ

Γηπ. Σκιάθου (12μ.) Σκιάθος-Αγία Παρασκευή ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Γηπ. Πτελεού (4μ.μ.) Πρωτεσίλαος-Δήμητρα ΚΑΛΑΤΖΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Οι σκόρερ

5 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας)

3 ΓΚΟΛ: Θανάσης Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

Η βαθμολογία

Ρήγας……………..6

Αίας Σουρπης…6

Ακρόπολη………6

Σαρακηνός ……6

Δήμητρα……….4

Αγία Αννα……..4

Αγία Παρασκευή …4

Τοξότης…………1

Α.Ε. 2002……….1

Ιάσων Α.Μ……..1

Δάφνη………….0

Πύρασος……….0

Πρωτεσίλαος ….0

Σκιάθος ………...0

Β’ Κατηγορία - 2η αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

Γηπ. Πορταριάς (4μ.μ.) Μακρινίτσα-Αστέρας Ριζομύλου ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΓΕΡΜΑΝΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Γηπ. Σκοπέλου (4μ.μ.) Σκόπελος-Ελευθεριακός ΓΡΑΒΑΝΗΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

Γηπ. Αγχιάλου (11π.μ.) Αγχίαλος-Αθλ.Κολέγιο Νίκης ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΣΦΥΡΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ.) Πανιώνιος-Πηλέας ΒΛΑΧΟΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

Γηπ. Μαγνησιακού (11π.μ.) Μαγνησιακός-Ένωση Λεχωνίων ΠΛΑΚΙΑΣ, ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ

Γηπ. Πλατάνου (4μ.μ.) Μυρμιδόνες-Άνθιμος Γαζής ΣΑΜΑΡΑΣ, ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΣΦΥΡΗΣ

Γ’ Κατηγορία - 1η αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

Γηπ. Αχιλλείου (4μ.μ.) Αχιλλέας Αχιλλείου-Δημητριάς ΤΣΙΝΤΖΑΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ(4μ.μ.) Α.ΠΟ.Β-Απόλλων Καναλίων ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ, ΜΠΟΛΤΣΗΣ, ΛΑΓΑΡΑΣ

Γηπ. Ευξεινούπολης (4μ.μ.) Άθλος-Ερμής ΚΟΥΣΤΑΣ, ΛΙΑΤΣΟΣ, ΧΑΣΙΩΤΗΣ

Γηπ. Διμηνίου (4μ.μ.) Α.Ε. Διμηνίου-Ν. Μαγνησιακός ΒΕΡΓΟΥ, ΚΟΥΒΑΤΑ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Ρεπό: Κένταυρος Ν.Π.

Το πρωτάθλημα στη Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ με εννέα ομάδες θα διεξαχθεί σε τρεις γύρους ώστε η κάθε ομάδα να δώσει 24 παιχνίδια. Ο τρίτος γύρος θα είναι όπως και ο πρώτος. Φυσικά εξασφαλίστηκε ότι κάθε ομάδα θα δώσει 12 παιχνίδια στην έδρα της και ισάριθμα εκτός. Η πρώτη αγωνιστική του α’ γύρου ορίστηκε για τις 12-13 Οκτωβρίου και η τελευταία του γ’ γύρου για τις 16-17 Μαΐου.

25/10 η γενική συνέλευση της ΕΠΣΘ

Κατόπιν αποφάσεως του ΔΣ της ΕΠΣ Θεσσαλίας και σύμφωνα με τα οριζόμενα στο καταστατικό της Ενώσεως συγκαλείται τακτική γενική συνέλευση για την 25.10 ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00 και σε περίπτωση ελλείψεως απαρτίας την ίδια ημέρα και τόπο και ώρα 19.00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεως στα κάτωθι θέματα της ημερησίας διάταξης: Εκλογή γραμματέων γενικής συνέλευσης, επικύρωση πληρεξούσιων αντιπροσώπων και έλεγχος απαρτίας παρισταμένων μελών, επικύρωση πρακτικών γενικών συνελεύσεων ΕΠΣΘ και έγκρισης προϋπολογισμού ΕΠΣΘ έτους 2020.

 

 

 

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
3
=