Συνέχεια ...με ντέρμπι

Τελευταία ενημέρωση: 2015-02-05, 12:30:18
Συνέχεια ...με ντέρμπι

Το Σάββατο ο πρωτοπόρος Αίας αντιμετωπίζει το δεύτερο Αλμυρό

Συνέχεια στα ντέρμπι της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΘ και αυτό το Σαββατοκύριακο αφού στην 18η αγωνιστική στο Β’ όμιλο ο πρωτοπόρος Αίας Σούρπης υποδέχεται τον Γ.Σ. Αλμυρού που είναι δεύτερος, ενώ και στους δύο ομίλους πολλά θα κριθούν στις αγωνιστικές που ακολουθούν καθώς και από τα ρεπό!

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην 18η αγωνιστική στον Β’ όμιλο ρεπό θα κάνει η 3η Δήμητρα και υπάρχει περίπτωση να χάσει τη θέση της στη βαθμολογία από τον Αστέρα που ακολουθεί και στην επόμενη αγωνιστική τον φιλοξενεί, ενώ στην επόμενη 19η ρεπό θα κάνει ο Αίας Σούρπης.

Στον Α’ όμιλο η Σκιάθος δοκιμάζεται από τον Αρη και η ΑΕΔ θέλει επιστροφή στις νίκες υποδεχόμενη τον Ηρακλή που την επόμενη αγωνιστική θα κάνει το ρεπό του.

Το ντέρμπι του Β’ ομίλου ανάμεσα σε Αίαντα και Γ.Σ. Αλμυρού θα διεξαχθεί το Σάββατο, ενώ αναλυτικά, τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής στην Α’ και της 16ης στη Β’ Κατηγορία το Σαββατοκύριακο έχουν ως εξής:

 

A’ Κατηγορία - 18η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Σαρακηνού, 15:00: Σαρακηνός - Αγία Παρασκευή

*Γηπ. Διμηνίου, 15:00: ΑΕ Διμηνίου - Ηρακλής

 

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 11:00: Πανιώνιος - ΑΕ 2002

*Γηπ. Αγ. Παρασκευής, 11:30: Αρης Μελ. - Σκιάθος

*Γηπ. Σέσκλου, 15:00: Ιωλκός - Θησέας

Μαγνησιακός - Νέοι Αθλητές 3-0 ά.α.

Ρεπό: Δημητριάς

 

A’ Κατηγορία - 18η αγωνιστική

Β’ όμιλος

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Πτελεού, 15:00: Πρωτεσίλαος - Αγχίαλος

*Γηπ. Σούρπης, 15:00: Αίας - ΓΣ Αλμυρού

 

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Αλμυρού, 15:00: Αθλος - Μυρμιδόνες

*Γηπ. Αχιλλείου, 15:00: Αχιλλέας - Αετός

*Γηπ. Ριζομύλου, 15:00: Αστέρας - Ενωση Μικροθηβών Αϊδινίου

*Γηπ. Στεφανοβικείου, 15:00: Διαγόρας - Μακρινίτσα

Ρεπό: Δήμητρα

 

Β’ Κατηγορία - 16η αγωνιστική

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Γατζέας 15:00: Αργαλαστή - Ανθ. Γαζής

 

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου

*Γηπ. Olimpico, 10:00: Παγασητικός - Δάφνη

*Γηπ. Καναλίων, 12:00: Απόλλων - Σκόπελος

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15:00: Πηλέας - Αργοναύτες

*Γηπ. Κ. Λεχωνίων, 15:00: Ελευθεριακός - Τοξότης

Ρεπό: Ακρόπολη

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
9
=