Φιλική νίκη ο Ιάσων Αλλης Μεριάς

φιλική-νίκη-ο-ιάσων-αλλης-μεριάς-885444

Σε φιλικό αγώνα αναμετρήθηκαν Ιάσων Άλλης Μεριάς και ΑΟ Λεχωνίων το απόγευμα της περασμένης Κυριακής στην Άλλη Μεριά με τον Ιάσονα να επικρατεί με 4-0. Ο αγώνας είχε τον χαρακτήρα ενός επίσημου παιχνιδιού, καθώς οι δύο ομάδες βρίσκονται στην τελική ευθεία για την έναρξη των πρωταθλημάτων.

Το 1-0 έκανε ο Τσομίδης στο 35’, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σε δύο φιλικούς αγώνες αντίστοιχα μετά από τον τραυματισμό του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιάσων είχε ένα καταιγιστικό δεκάλεπτο και πέτυχε 3 τέρματα σε διάστημα 3 λεπτών. Συγκεκριμένα στο 53’ ο Ιντζόγλου με κεφαλιά έβαλε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, ενώ Τζήμας και Στατήρας σκόραραν στο 55’ και στο 56’ αντίστοιχα.

ΙΑΣΩΝ: Αναστασίου, Χόντος, Λαλόπουλος, Ιντζόγλου, Μορφονιός, Παναγιωτίδης, Κιουρέτης, Μεταφτσής, Στατήρας, Τσομίδης,Μπάλλας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κορέντης, Τσίγγας, Τζήμας, Καραβούλιας, Βαρελόπουλος, Σαραντόπουλος, Χατζηκώστας, Διχτάς, Λάσκος

Α.Ο. ΛΕΧΩΝΙΩΝ: Νικόλαρος, Χατζής, Νταφόπουλος, Φλώρος, Αναστασίου, Τσιακτήρης, Τουφεξής, Μαρκόπουλος, Ξενάκης, Σεγδίτσας, Επιτροπάκης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσιώτας, Λικάι, Συρματόπουλος, Γκάμπριελ, Μαρούλης, Διακουμής, Μυλωνάς, Παπακωνσταντίνου.