Νίκησε με 2-1 τον ΓΣΑ ο Σαρακηνός

νίκησε-με-2-1-τον-γσα-ο-σαρακηνός-870960

Σε φιλικό που διήρκεσε 80 λεπτά και έγινε το Σάββατο (20/8) ο Σαρακηνός στο γήπεδό του κέρδισε με 2-1 τον ΓΣ Αλμυρού.

Η ομάδα του Γιάννη Φασουράκη, που έδωσε το πρώτο «τεστ» της προετοιμασίας προηγήθηκε στο 20’ με πανέμορφο πλασέ του Καραγιάννη, ενώ στο 55’ ο Δημόπουλος έκανε το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Αραπίτσας στο 72’ με κοντινό σουτ.

Και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες απουσίες, όπως οι γηπεδούχοι τους Γιαμαλής, Κατής, Αντωνίου και οι Αλμυριώτες του Μιχόπουλο, Πλαβό, Χειλά.

Ο Σαρακηνός την Τετάρτη 24/8 και Σάββατο 27/8 θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τους Ιάσονα Α.Μ. και Ε.Λ. Νηλέα αντίστοιχα.

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (Φασουράκης): Καρακασίδης, Παπαεμμανουηλίδης, Αγγελής, Τσάνιος, Ράπτης, Πρίφτι, Δημόπουλος, Γκλαβίνης, Μπέικος, Αραμπατζής, Καραγιάννης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γράντας, Σύρος, Δουλάς, Βουρδάκης, Σαββίδης, Καλαμάτας, Μπαρλαγιάννης, Στεργίου, Βλάχος.

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (Ρέππος): Κοντογεωργάκης, Τετριμίδας, Κόκκαλης, Ντόντα, Λάμπος, Ξηρομερίτης, Οικονόμου, Καρράς, Αράπης, Κοντοβάς, Κλουκουτάρας

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αραπίτσας, Μπασαγιάννης, Σιούτης, Μαυρογέννης, Κουτσουράκης, Μπένος, Ντονούδης.