Το πρόγραμμα της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο  

Τελευταία ενημέρωση: 2021-12-08, 15:54:48
Το πρόγραμμα της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο   

Η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΘ ανακοίνωσε το πρόγραμμα παιχνιδιών της ΕΠΣΘ για το Σαββατοκύριακο 11-12/12.

Για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ στον α’ όμιλο η Αγία Αννα φιλοξενεί το Σάββατο στο Βασδέκειο την Ακρόπολη και μπορεί να πάει τη διαφορά στο +6 από τη δεύτερη θέση που κατέχει ο Σαρακηνός, καθώς η ομάδα του Γιάννη Φασουράκη έχει ρεπό.

Στον β’ όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι του Βελεστίνου ανάμεσα σε Ρήγα Φεραίο και Πύρασο, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη, για να μειώσουν τη διαφορά στον έναν βαθμό, αλλά κυρίως γιατί τα αποτελέσματα μεταφέρονται στα πλέι οφ και έχουν χάσει στο Π. Μαγουλάς από τους Αγχιαλίτες.

Για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΘ το μεγαλύτερο ενδιαφέρον συγκεντρώνουν δύο ντέρμπι κορυφής: στον α’ όμιλο γίνεται το ματς ανάμεσα στον δεύτερο Πανιώνιο και την πρώτη ΑΠΟΒ στο Βασδέκειο το πρωί της Κυριακής, με τους κυανέρυθρους να γνωρίζουν ότι σε περίπτωση νίκης ξεπερνούν την αντίπαλό τους κατά έναν βαθμό, ενώ στον β’ όμιλο η Ενωση Λεχωνίων Νηλέας ως γηπεδούχος θέλει το τρίποντο απέναντι στον Κένταυρο Νοτίου Πηλίου, προκειμένου να ισοβαθμήσει μαζί του στην πρώτη θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ ΕΠΣΘ/Α’ όμιλος

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

15.00 Καλών Νερών

ΑΕ 2002-Δάφνη

15.00 Βασδέκειο

Αγία Άννα-Ακρόπολη

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

12.00 Σκιάθου

Σκιάθος-Αγία Παρασκευή

Μακρινίτσα-Τοξότης 0-3 α.α.

Ρεπό: Σαρακηνός

 

Α’ ΕΠΣΘ/Β’ όμιλος

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

15.00 Πλατάνου

Μυρμηδόνες-Αίας Σούρπης

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

15.00 Βελεστίνου

Ρήγας Φεραίος-Πύρασος

15.00 Στεφανοβικείου

Διαγόρας-Πρωτεσίλαος

15.00 Αγχιάλου

ΦΘ Αγχίαλος-Αστέρας Ριζ.

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

 

Β’ ΕΠΣΘ/Α’ όμιλος

9η αγωνιστική

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

11.00 Βοηθητικό ΕΑΚ

Ιάσων ΑΜ-Μαγνησιακός

11.00 Βασδέκειο

Πανιώνιος-ΑΠΟΒ

11.30 Olimpico

Νέοι Αγίας Άννας-Σκόπελος

15.00 Βασδέκειο

Ελευθεριακός-ΝΑ Νίκης

ΑΕ Διμηνίου-Πηλέας 0-3 α.α.

 

Β’ ΕΠΣΘ/Β’ όμιλος

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου

15.00 Αγ. Γ. Νηλείας

Άνω Λεχώνια-Αχιλλέας Αχ.

15.00 Ευξεινούπολης

Άθλος-Άνθ. Γαζής

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου

11.00 Κάτω Λεχωνίων

ΕΛ Νηλέας-Κένταυρος ΝΠ

15.00 Καναλίων

Απόλλων Καναλίων-Μικροθήβες

Ρεπό: Χλόη

 

 

 

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
6
=