Διατήρηση των θέσεων κορυφής

Τελευταία ενημέρωση: 2021-12-04, 13:06:32
Διατήρηση των θέσεων κορυφής

Με τη 10η αγωνιστική που είναι το ξεκίνημα του β’ γύρου στην Α’ Κατηγορία και την 8η στη Β’ ΕΠΣΘ συνεχίζονται σήμερα και αύριο τα τοπικά πρωταθλήματα με δυο από τους τέσσερις πρωτοπόρους να μην αγωνίζονται αλλά να διατηρούνται στην κορυφή και οι άλλοι δυο να έχουν θεωρητικά εύκολο έργο!

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ Κατηγορία η Αγία Αννα κερδίζει χωρίς αγώνα και ο Πύρασος παίζει με τους Μυρμηδόνες που είναι χωρίς νίκη, ενώ στη Β’ Κατηγορία η ΑΠΟΒ παίζει έκτος με τον χωρίς νίκη Πηλέα και ο Κένταυρος Αργαλαστής κάνει το ρεπό του έχοντας την «ασφάλεια» των 5 βαθμών από τη δεύτερη θέση.

Για την Α’ Κατηγορία στον Α’ όμιλο σήμερα ξεχωρίζει το ματς των ομάδων της πρώτης τετράδας Ακρόπολης-Σαρακηνού και αύριο ο Τοξότης -που στην έδρα του είναι αήττητος και χωρίς να δεχθεί γκολ- θα υποδεχθεί την ΑΕ 2002, ενώ στον Β’ όμιλο σήμερα ο Ρήγας παίζει στον Ριζόμυλο με τον Αστέρα που αναζητεί την πρώτη του νίκη.

Στον α’ γύρο του πρωταθλήματος η μόνη ομάδα της Α’ Κατηγορίας -που διατηρεί το αήττητο είναι η Αγία Άννα με 6 νίκες και 2 ισοπαλίες- έχοντας και την καλύτερη άμυνα στον όμιλο της, ενώ ο Πύρασος στον άλλο όμιλο έχει και καλύτερη επίθεση και καλύτερη άμυνα.

Στη Β’ Κατηγορία σήμερα ξεχωρίζουν τα ματς των Νέων της Αγίας Αννας με τον Πανιώνιο στη μάχη για την τετράδα, κάτι που γίνεται και για τον β’ όμιλο με το ματς των Μικροθηβών με τον Ανθιμο Γαζή.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας και της 8ης της Β’ ΕΠΣΘ, το διήμερο 4-5 Δεκεμβρίου έχει ως εξής:

                Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ - 10η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σέσκλου: 15:00

Ακρόπολη - Σαρακηνός

(Τασιόπουλος Γ., Σφυρής, Αναστασίου)

Αύριο, Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ: 11:00

Τοξότης - ΑΕ 2002

(Θεοχάρης, Καρακίτσιος, Σφυρής)

Γηπ. Βασδέκειο: 11:30

Δάφνη - Σκιάθος

(Κούστας, Δημητράκης, Γεωργαντζής)

Αγία Αννα - Μακρινίτσα 3-0 α.α.

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Οι σκόρερ

8 ΓΚΟΛ: Ιάσων Παπαδημητρίου (Αγία Άννα)

7 ΓΚΟΛ: Θανάσης Αραμπατζής (Σαρακηνός, Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Λευτέρης Δενελάβας (Τοξότης)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Παρίσης (ΑΕ 2002) Ηλίας Καλαμάτας (Σαρακηνός), Δημήτρης Σέττος (Αγία Άννα)

3 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Γιώργος Πιτσιάβας (Ακρόπολη), Γιώργος Τάσσου (Σκιάθος), Γιάννης Κορέτας (Αγία Άννα), Αποστόλης Βούκοτος (Αγία Παρασκευή)

2 ΓΚΟΛ: Θράσος Βαλωτής (Σαρακηνός), Νίκος Αντωνίου (Σαρακηνός), Παναγιώτης Γιοβάνης (Σαρακηνός), Δημήτρης Γκλαβίνης (Σαρακηνός), Κώστας Δημόπουλος (Σαρακηνός), Αμαρίλντο Μπάμπα (Σκιάθος), Ρομάριο Λουμάνι (Δάφνη).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Γηπ. Ριζομύλου: 15:00

Αστέρας - Ρήγας Φεραίος

(Γραββάνης, Σακκάς Π., Τασιόπουλος Κ.)

Αύριο, Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Γηπ. Π. Μαγουλάς: 15:00

Πύρασος - Μυρμηδόνες

(Πλακιάς, Αγγελόπουλος, Τασιόπουλος Κ.)

Γηπ. Πτελεού: 15:00

Πρωτεσίλαος - ΓΣ Αλμυρού

(Καλατζής, Αναστασίου, Σακκάς Δ.)

Γηπ. Στεφανοβικείου: 15:00

Διαγόρας - ΦΘ Αγχίαλος

(Σαρρής, Σακκάς Π., Σαμαράς)

Ρεπό: Αίας Σούρπης

Οι σκόρερ

8 ΓΚΟΛ: Ηλίας Βλάχος (Πύρασος), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας)

7 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Γάρος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Γιάννης Αραπίτσας (Πύρασος)

5 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Αγροκώστας (Ρήγας), Παναγιώτης Κοντοβάς (ΓΣΑ)

4 ΓΚΟΛ: Ραφαήλ Μιχόπουλος (Πύρασος), Μάνθος Χειλάς (Αίας)

3 ΓΚΟΛ: Μάνος Πάσχος (Ρήγας), Τάσος Χριστοφορίδης (ΓΣΑ)

2 ΓΚΟΛ: Γιώργος Αγροκώστας (Ρήγας), Θοδωρής Σουγκάρης (Ρήγας), Δημήτρης Κατής (Πύρασος), Δημήτρης Ζάχος (Πύρασος), Πέτρος Αγιασιώτης (Πύρασος), Νίκος Γάτος (Πύρασος), Γιάννης Καραγιώργος (Πύρασος), Βαγγέλης Νικογιάννης (Πρωτεσίλαος), Παναγιώτης Βούλγαρης (Αίας), Κώστας Αλαμάνης (Πρωτεσίλαος),Νίκος Καρατζιώλης (Διαγόρας)

                B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ - 8η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Γηπ. Olimpico: 15:00

Νέοι Αγίας Αννας - Πανιώνιος

(Σαμαράς, Σακκάς Δ., Μπέλλου)

Γηπ. Σκοπέλου: 15:00

Σκόπελος - Νέοι Αθλ. Νίκης

(Τσίντζας, Τσαγγάρης, Μαντέβας)

Αύριο, Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Γηπ. ΕΤΒΑ: 11:00

Πηλέας - Α.ΠΟ.Β

(Λιάτσος, Παναγιωτόπουλος, Σωλήνης)

Γηπ. Άλλης Μεριάς: 15:00

Ιάσων Α.Μ. - Ελευθεριακός

(Ρίζος, Αλεξίου, Λιάτσος)

Μαγνησιακός - ΑΕ Διμηνίου 3-0 ά.α.

Οι σκόρερ

9 ΓΚΟΛ: Εντι Νταιλάνι (ΑΠΟΒ)

8 ΓΚΟΛ: Τάσος Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

7 ΓΚΟΛ: Βασίλης Νταφόπουλος (Άλλη Μεριά)

6 ΓΚΟΛ: Παναγιώτης Βαρβέκης (Πανιώνιος)

5 ΓΚΟΛ: Θόδωρος Γκινίδης (Ν.Α.Νίκης), Χαμζάι (Νέοι Αγίας Άννας)

4 ΓΚΟΛ: Γιάννης Κέκιας (Μαγνησιακός)

3 ΓΚΟΛ: Νίκος Καπάκης (Πανιώνιος), Γιώργος Κυπτίου (Πανιώνιος), Κώστας Κόκκαλης (Νέοι Αγίας Άννας), Κώστας Τσουπαρέλος (Σκόπελος), Γιάννης Παπαστεργίου (Μαγνησιακός), Χρήστος Πέτρου (Ν.Α.Νίκης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα, Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Γηπ. Χλόης: 15:00

ΑΕ Χλόης - Άθλος

(Σαρρής, Αγγελόπουλος, Καρακίτσιος)

Γηπ. Αχιλλείου: 15:00

Αχιλλέας - Απόλλων Καναλίων

(Κούστας, Παγωνόπουλος, Δερβένης)

Γηπ. Μικροθηβών: 15:00

Μικροθήβες - Ανθιμος Γαζής

(Θάνος, Γιάννης, Γεωργαντζής)

Αύριο, Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

Γηπ. Γατζέας: 11:00

Ανω Λεχώνια - Ε.Λ. Νηλέας

(Αλεξίου, Ανδραδόπουλος, Ρίζος)

Ρεπό: Κένταυρος Ν. Πηλίου

Οι σκόρερ

10 ΓΚΟΛ: Άγγελος Κίτσας (Α.Γαζής)

6 ΓΚΟΛ: Βαγγέλης Γκογκινούδης (Νηλέας), Νίκος Βέτσικας (Μικροθήβες)

5 ΓΚΟΛ: Τάσος Μπογδανίδης (Κένταυρος Ν.Π.), Φάνης Γώγος (Κένταυρος Ν.Π.), Μάριος Κομπούρας (Άθλος)

4 ΓΚΟΛ: Αντώνης Λιάκος (Νηλέας), Γκερόντ Πότσκα (Κένταυρος Ν.Π.), Νίκος Καλέμι (Μικροθήβες)

3 ΓΚΟΛ: Χρήστος Νούλας (Κανάλια), Δημήτρης Μπαλούλης (Κανάλια), Κώστας Χατζηκώστας (Νηλέας), Ερβις Ζοτκάι (Κένταυρος Ν.Π.),Γιώργος Μιχολίτσης (Χλόη).

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
9
=