Από ντέρμπι σε ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2021-11-13, 08:12:49
Η αήττητη και πρωτοπόρος Αγία Αννα συνεχίζει εκτός έδρας αύριο.
Από ντέρμπι σε ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Με ντέρμπι και πάλι και με ένα ματς παραπάνω είναι το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής για την Α’ ΕΠΣΘ, αφού η Μακρινίτσα που «αποχώρησε» έχει ρεπό, ενώ ενδιαφέροντα ματς έχει και η 5η αγωνιστική για τη Β’ Κατηγορία.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Και στις δυο κατηγορίες 8 ομάδες συνεχίζουν να διατηρούν το αήττητο, ενώ 7 δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμη νίκη.

Στον Α’ όμιλο πλέον η μόνη αήττητη ομάδα είναι η Αγία Άννα, που αύριο δοκιμάζεται από τον Τοξότη, ο οποίος δεν έχει δεχθεί γκολ ως γηπεδούχος...

Στον Β’ όμιλο οι αήττητες ομάδες έμειναν 3, μεταξύ αυτών και ο Αίας Σούρπης, που στην προηγούμενη υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα την ομάδα του Πυράσου. Το σύνολο του Μιχάλη Ανδρωνά παίζει στο Βελεστίνο με τον επίσης αήττητο Ρήγα, ενώ αύριο ο Αλμυρός, που επίσης δεν έχει χάσει, παίζει στη Ν. Ιωνία με τον Πύρασο ως γηπεδούχο.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει σήμερα και το τοπικό ντέρμπι Αστέρας-Διαγόρας αφού οι δυο ομάδες δεν έχουν νίκη, αλλά έχουν νέους προπονητές στον πάγκο, τους Τάκη Παρισσάκη και Βαγγέλη Τάχο.

Στη Β’ κατηγορία και στον Α’ όμιλο ο Ιάσων Άλλης Μεριάς, που συνεχίζει με το απόλυτο, παίζει εκτός έδρας με τους Νέους της Αγίας Άννας και στον Β’ όμιλο ξεχωριστό είναι το ματς της Χλόης με τα Λεχώνια που είναι χωρίς νίκη, ενώ ο χωρίς γκολ Αχιλλέας παίζει στις Μικροθήβες...

Αναλυτικά τα ματς σε Α’ και Β’ ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ όμιλος

Σήμερα, Σάββατο 13 Νοεμβρίου

Γήπ. Καλών Νερών (15:00)

ΑΕ 2002-Αγία Παρασκευή

(Θάνος, Γαλάνη, Αγγελόπουλος)

Αύριο, Κυριακή 14 Νοεμβρίου

Γήπ. Σέσκλου (11:30)

Ακρόπολη-Σκιάθος

(Τασιόπουλος Γ., Δημητράκης, Παπαγεωργίου)

Γήπ. Βασδέκειο (13:15)

Δάφνη-Σαρακηνός

(Λιάτσος, Κούστας, Τσαγγάρης)

Γήπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (15.00)

Τοξότης-Αγία Αννα

(Καλατζής, Κίττος, Σακκάς Π.)

Ρεπό: Μακρινίτσα

Οι σκόρερ

8 ΓΚΟΛ: Ιάσων Παπαδημητρίου (Αγία Άννα)

7 ΓΚΟΛ: Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Θανάσης Αραμπατζής (Σαρακηνός)

3 ΓΚΟΛ: Λευτέρης Δενελάβας (Τοξότης), Γιώργος Τάσσου (Σκιάθος), Δημήτρης Παρίσης (ΑΕ 2002)

2 ΓΚΟΛ: Θράσος Βαλωτής (Σαρακηνός), Αμαρίλντο Μπάμπα (Σκιάθος), Ρομάριο Λουμάνι (Δάφνη), Γιάννης Κορέτας (Αγία Άννα), Δημήτρης Σέττος (Αγία Άννα), Αποστόλης Βούκοτος (Αγία Παρασκευή).

 

Β’ όμιλος

Σήμερα, Σάββατο 13 Νοεμβρίου

Γηπ. Βελεστίνου (15:00)

Ρήγας Φεραίος-Αίας Σούρπης

(Σαρρής, Σακκάς Δ., Αναστασίου)

Γηπ. Πτελεού (15:00)

Πρωτεσίλαος-Μυρμηδόνες

(Γραββάνης, Γερμάνης, Καλογρίτσας)

Γηπ. Ριζομύλου (15.00)

Αστέρας-Διαγόρας

(Θεοχάρης, Σακκάς Π., Τσαγγάρης)

Αύριο, Κυριακή 14 Νοεμβρίου

Γηπ. «Π. Μαγουλάς» (15.00)

Πύρασος-ΓΣ Αλμυρού

(Σαρρής, Σφυρής, Τασιόπουλος Κ.)

Ρεπό: ΦΘ Αγχίαλος

 

Οι σκόρερ

6 ΓΚΟΛ: Ηλίας Βλάχος (Πύρασος)

5 ΓΚΟΛ: Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Αγροκώστας (Ρήγας)

3 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Ραφαήλ Μιχόπουλος (Πύρασος), Παναγιώτης Κοντοβάς (ΓΣΑ), Μάνθος Χειλάς (Αίας)

2 ΓΚΟΛ: Γιώργος Αγροκώστας (Ρήγας), Θοδωρής Σουγκάρης (Ρήγας), Μάνος Πάσχος (Ρήγας),Δημήτρης Κατής (Πύρασος), Δημήτρης Ζάχος (Πύρασος), Βαγγέλης Νικογιάννης (Πρωτεσίλαος), Κώστας Αλαμάνης (Πρωτεσίλαος), Τάσος Χριστοφορίδης (ΓΣΑ).

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ

Α’ όμιλος

Σήμερα, Σάββατο 13 Νοεμβρίου

Γηπ. Olimpico (15.00)

Ν. Αγίας Αννας-Ιάσων ΑΜ

(Κούστας, Καρβούνη, Ρίζος)

Αύριο, Κυριακή 14 Νοεμβρίου

Γηπ. Βασδέκειο (10:30) Πανιώνιος-Ελευθεριακός (Σακκάς Δ., Σφυρής, Μόκιας)

Γηπ. ΕΤΒΑ (11:00) Πηλέας-Μαγνησιακός (Γραββάνης, Παγωνόπουλος, Τοζακίδης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11:30) Α.ΠΟ.Β.-Σκόπελος (Σαμαράς, Αγγελόπουλος, Γερμάνης)

ΝΑ Νίκης-ΑΕ Διμηνίου 3-0 α.α.

 

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Τάσος Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

5 ΓΚΟΛ: Βασίλης Νταφόπουλος (Ιάσων ΑΜ)

3 ΓΚΟΛ: Κώστας Κόκκαλης (Νέοι Αγίας Άννας), Κώστας Τσουπαρέλος (Σκόπελος), Θόδωρος Γκινίδης (Ν.Α.Νίκης)

2 ΓΚΟΛ: Χαμζάι (Νέοι Αγίας Άννας), Παναγιώτης Βαρβέκης (Πανιώνιος), Νίκος Καπάκης (Πανιώνιος), Γιάννης Κέκιας (Μαγνησιακός), Γιάννης Μωυσιδης (Μαγνησιακός), Γιάννης Παπαστεργίου (Μαγνησιακός), Χρήστος Πέτρου (Ν.Α.Νίκης), Εντι Νταιλάνι (ΑΠΟΒ)

 

Β’ Ομιλος

Σήμερα, Σάββατο 13 Νοεμβρίου

Γηπ. Χλόης (15.00)

ΑΕ Χλόης-ΑΟ Ανω Λεχώνια

(Σαμαράς, Καρακίτσιος, Ανδραδόπουλος)

Γηπ. Μικροθηβών (15.00)

Μικροθήβες-Αχιλλέας Αχιλλείου

(Παγωνόπουλος, Κίττος, Παπαγεωργίου)

Γηπ. Αϊδινίου (15.00)

Αθλος-ΕΛ Νηλέας

(Λιάτσος, Δημητράκης, Κατσιγιαννάκης)

Αύριο, Κυριακή 14 Νοεμβρίου

Γηπ. Αργαλαστής (15:00):

Κένταυρος ΝΠ-Απόλλων Καναλίων

(Αλεξίου, Καρακίτσιος, Ανδραδόπουλος)

Ρεπό: Ανθιμος Γαζής

 

Οι σκόρερ

5 ΓΚΟΛ: Άγγελος Κίτσας (Ανθ. Γαζής)

3 ΓΚΟΛ: Βαγγέλης Γκογκινούδης (Νηλέας),Τάσος Μπογδανίδης (Κένταυρος Ν.Π.), Φάνης Γώγος (Κένταυρος Ν.Π.), Γκερόντ Πότσκα (Κένταυρος Ν.Π.), Μάριος Κομπούρας (Άθλος)

2 ΓΚΟΛ: Νίκος Γεροβασίλης (Χλόη) Νίκος Βέτσικας (Μικροθήβες), Αρτέμης Νικηφοράκης (Αθλος), Δημήτρης Κακαλές (Άθλος), Ορέστης Καράι (Α.Γαζής), Αποστόλης Κουλάκογλου (Ανθ. Γαζής), Γιάννης Βασιλείου (Απόλλων Καν.), Χρήστος Νούλας (Κανάλια), Ντίνος Κουβαράς (Νηλέας),Κώστας Χατζηκώστας (Νηλέας).

*Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου, θα γίνουν για τη Β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΘ τα ματς: Άνθιμος Γαζής- Μυρμηδόνες και Νέοι Αγ. Άννας - Ακρόπολη

*Την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί ο αγώνας ανάμεσα σε Πύρασο και Ρήγα Φεραίο, για την 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ, ο οποίος είχε αναβληθεί εξαιτίας κρουσμάτων κορονοϊού στην ομάδα του Βελεστίνου.

*Ο αγώνας ανάμεσα σε Σαρακηνό και Σκιάθο που είχε αναβληθεί για την 4η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΠΣΘ, θα διεξαχθεί την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου (9η), καθώς τότε σύμφωνα με το πρόγραμμα ο ΑΟ Σκιάθου έχει ρεπό ενώ ο Σαρακηνός έχει στο πρόγραμμά του παιχνίδι με τη Μακρινίτσα, που όμως έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

 

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
6
=