Τεσσάρες κορυφής για Πύρασο, Αγία Αννα-Ολοι οι σκόρερ

Τελευταία ενημέρωση: 2021-10-24, 13:09:57
Ο Θοδωρής Παπαδόπουλος του Πυράσου και ο Σούδης του Πρωτεσιλάου στο Παντελής Μαγουλάς
Τεσσάρες κορυφής για Πύρασο, Αγία Αννα-Ολοι οι σκόρερ

Με 4-0 επικράτησε ο Πύρασος του Πρωτεσιλάου, ρίχνοντάς τον από την κορυφή του Β’ Ομίλου της Α’ ΕΠΣΘ, με την ομάδα της Νέας Αγχιάλου να κάνει έτσι το 3Χ3, στην προσωρινή της έδρα, το «Π. Μαγουλάς».

Για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ του Α’ Ομίλου, νίκη με 4-1 πέτυχε η Αγία Άννα, η οποία και αυτή με παιχνίδι λιγότερο πέρασε στην κορυφή, μετά το διπλό στην έδρα της Αγίας Παρασκευής.

Σημαντικό πρώτο τρίποντο πέτυχε και ο ΓΣ Αλμυρού στην έδρα του, επικρατώντας με 1-0 των Μυρμηδόνων, ενώ στον Πλάτανο ο τυπικά γηπεδούχος Αίας Σούρπης κατέβαλε την αντίσταση του Διαγόρα με 2-0.

Τα χθεσινά αποτελέσματα στις δύο τοπικές κατηγορίες και οι σκόρερ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΕΠΣΘ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ-4η αγωνιστική

Χθες

Αγία Παρασκευή-Αγία Άννα 1-4

(60’ Βούκοτος-2’, 83’ Παπαδημητρίου, 62’ Κορέτα, 88’ Σέττος)

Σήμερα

Γηπ. Βασδέκειο 10:30

Δάφνη-Ακρόπολη

(Γραββάνης, Λακιάς, Γεωργαντζής)

Σαρακηνός-Σκιάθος αναβολή

ΑΕ 2002-Μακρινίτσα 3-0 α.α.

Ρεπό: Τοξότης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Χθες

Πύρασος-Πρωτεσίλαος  4-0

(25′ Βλάχος, 35′, 56’ Μιχόπουλος, 82′ Καραγιώργος)

Αίας-Διαγόρας 2-0

(60’, 65’ Θ. Κατσαβριάς)

ΓΣ Αλμυρού-Μυρμηδόνες 1-0

(7’ Κοντοβάς)

Σήμερα

Γηπ. Βελεστίνου 16:00

Ρήγας Φεραίος-ΦΘ Αγχίαλος

(Θεοχάρης, Σακκάς Π., Αγγελόπουλος)

Ρεπό: Αστέρας Ριζομύλου

 

Β’ ΕΠΣΘ-2η Αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Χθες

Σκόπελος-Μαγνησιακός 1-1

(74’ Χυσάι- 29’ Χρηστίδης)

Ελευθεριακός-Νέοι Αγίας Άννας 0-6

(23’, 55’ Χαμζάι, 42’ Στάμος, 60’ Δράκος, 65’ Κόπο, 77’ Παπαδήμος)

Σήμερα

Γηπ. Π. Μαγουλάς 13:00

ΝΑ Νίκης-Πηλέας

(Καλογρίτσας, Ρίζος, Γαλάνη)

Γηπ. Βασδέκειο 13:15

Πανιώνιος-Ιάσων Α.Μεριάς

Σαρρής, Κίττος, Δημητράκης

ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου 3-0 ά.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Χθες

Αθλος-Άνω Λεχώνια 3-2

(5’ Νικηφοράκης, 45’, 75’ Κομπούρας,-30’ πεν. Καραγιάννης, 81’ Τσιακτίρης πεν.)

Σήμερα

Γηπ. Γατζέας 11:00

Άνθιμος Γαζής-Απόλλων Καναλίων

(Λιάτσος, Παγωνόπουλος, Ανδραδόπουλος)

Γηπ. Κάτω Λεχωνίων 11:00

Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Χλόη

(Σωλήνης, Γερμάνης, Αλεξίου)

Γηπ. Αργαλαστής 16:00

Κένταυρος Νοτ.Πηλίου-Μικροθήβες

(Πλακιάς, Παπαγεωργίου, Μόκιας)

Ρεπό: Αχιλλέας Αχιλλείου

 

*Οι δυο ομάδες της Β’ Κατηγορίας που δεν αγωνίζονται στη 2η αγωνιστική θα αγωνιστούν για τη 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ που έχουν προκριθεί. Έτσι σήμερα Κυριακή 24/10 στις 12 το μεσημέρι θα αγωνιστούν στο Βοηθητικό του ΕΑΚ ΑΠΟΒ-Αχιλλέας Αχιλλείου (Διαιτησία: Συναΐτη, Σαμαράς, Μπέλλου).

 

 

 

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
7
=