Με 18 ομάδες να διατηρούν το αήττητο

Τελευταία ενημέρωση: 2021-10-23, 11:21:41
Μάχες κορυφής και όχι μόνο στο πρόγραμμα για σήμερα και αύριο
Με 18 ομάδες να διατηρούν το αήττητο

Στην 4η αγωνιστική μπαίνει από σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ, όπου ως τώρα - χωρίς να έχουν τους ίδιους αγώνες - υπάρχουν 9 ομάδες που διατηρούν το αήττητο, 6 ομάδες που παραμένουν χωρίς νίκη κι ενώ 4 ομάδες δεν έχουν δεχθεί γκολ!

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής υπάρχουν ενδιαφέροντες αγώνες στους δυο ομίλους, που ακόμη δεν υπάρχει σωστή βαθμολογική εικόνα καθώς 8 ομάδες έχουν παίξει 2 αγώνες και οι άλλες 9 έχουν αγωνιστεί σε 3 ματς!

Στον Α’ όμιλο σήμερα η Αγία Παρασκευή, που δεν έχει νίκη, υποδέχεται την Αγία Άννα, που με μόλις ένα ματς και χωρίς να παίξει ακόμη στην έδρα της, έχει μια νίκη εκτός έδρας και άλλη μια χωρίς αγώνα, ενώ δεν έχει δεχθεί και γκολ!

Η ΑΕ 2002 θα πάρει τους πρώτους βαθμούς χωρίς αγώνα και αύριο θα παίξουν μεταξύ τους οι αήττητοι Σαρακηνός και Σκιάθος και η Δάφνη που είναι στην κορυφή θα υποδεχθεί την Ακρόπολη.

Στον Β’ Ομιλο σήμερα υπάρχει επίσης παιχνίδι μεταξύ αήττητων ομάδων (Πύρασος - Πρωτεσίλαος), με την ομάδα της Νέας Αγχιάλου που θα αγωνιστεί στη Νέα Ιωνία, να μην έχει δεχτεί γκολ, όπως και ο Αίας, που με μια νίκη μια ισοπαλία κι ένα ρεπό θα υποδεχθεί τον χωρίς βαθμό Διαγόρα.

«Ιδιαίτερο» ματς θα γίνει στον Αλμυρό, όπου ο ΓΣΑ που είναι αήττητος αλλά δεν έχει και νίκη και είναι η μόνη ομάδα στην Α’ Κατηγορία που δεν έχει πετύχει και δεν έχει δεχθεί γκολ (0-0 και τα δυο παιχνίδια του), θα υποδεχτεί τους Μυρμηδόνες, που είναι χωρίς βαθμό και έχει δεχτεί 19 γκολ σε τρία ματς!

Αύριο ο Ρήγας Φεραίος με την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία θα υποδεχθεί την Αγχίαλο.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία έχει ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα

*Γηπ. Αγ. Παρασκευής 16:00:

Αγία Παρασκευή-Αγία Άννα

(Σαμαράς, Σφυρής, Αγγελόπουλος)

Αύριο

*Γηπ. Βασδέκειο 10:30

Δάφνη-Ακρόπολη

(Γραββάνης, Λακιάς, Γεωργαντζής)

*Γηπ. Σαρακηνού 12:00

Σαρακηνός-Σκιάθος

(Καλατζής, Σακκάς Π., Σφυρής)

*ΑΕ 2002-Μακρινίτσα 3-0 α.α.

Ρεπό: Τοξότης

Οι σκόρερ

3 ΓΚΟΛ: Γιώργος Τάσσου (Σκιάθος)

2 ΓΚΟΛ: Λευτέρης Δενελάβας (Τοξότης), Δημήτρης Παρίσης (ΑΕ 2002), Θανάσης Αραμπατζής (Σαρακηνός), Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη), Αμαρίλντο Μπάμπα (Σκιάθος), Ρομάριο Λουμάνι (Δάφνη).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα

*Γηπ. Παντελής Μαγουλάς 16:00

Πύρασος-Πρωτεσίλαος

(Πλακιάς, Θάνος, Γεωργώντας)

*Γηπ. Πλατάνου 16:00

Αίας-Διαγόρας

(Τασιόπουλος Γ., Σακκάς Δ., Γιάννης)

*Γηπ. Αλμυρού 16:00

ΓΣ Αλμυρού-Μυρμηδόνες

(Τσίντζας, Αναστασίου, Λακιάς)

Αύριο

*Γηπ. Βελεστίνου 16:00

Ρήγας Φεραίος-ΦΘ Αγχίαλος

(Θεοχάρης, Σακκάς Π., Αγγελόπουλος)

Ρεπό: Αστέρας Ριζομύλου

Οι σκόρερ

5 ΓΚΟΛ: Ηλίας Βλάχος (Πύρασος)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Αγροκώστας (Ρήγας)

3 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Γάρος (Ρήγας)

2 ΓΚΟΛ: Γιώργος Αγροκώστας (Ρήγας), Δημήτρης Κατής (Πύρασος), Μάνθος Χειλάς (Αίας), Βαγγέλης Νικογιάννης (Πρωτεσίλαος), Κώστας Αλαμάνης (Πρωτεσίλαος).

Η Β’ Κατηγορία

Με 9 ομάδες να θέλουν 2η νίκη και άλλες 8 να επιδιώκουν 1η νίκη θα γίνει η 2η αγωνιστική στη Β’ Κατηγορία της ΕΠΣΘ, όπου στην πρεμιέρα της μόνο ένας γηπεδούχος πανηγύρισε τη νίκη και είχαν σημειωθεί 29 γκολ.

Στη δεύτερη στροφή η ομάδα που είχε νίκη έδρας, ο Ιάσων Άλλης Μεριάς, τώρα παίζει εκτός με τον Πανιώνιο, που στην πρεμιέρα πήρε τους 3 βαθμούς χωρίς αγώνα. Αυτή τη φορά χωρίς αγώνα κερδίζει η ΑΠΟΒ, που πέτυχε στο ξεκίνημα τα περισσότερα γκολ, ενώ μετά τα πρώτα «διπλά» τους, η Σκόπελος θα υποδεχθεί τον Μαγνησιακό και οι Νέοι Αθλητές Νίκης τον Πηλέα και σήμερα στο ματς Ελευθεριακός-Νέοι Αγίας Αννας οι δυο ομάδες θα αναζητήσουν πρώτους βαθμούς!

Στον Β’ Ομιλο αύριο στην Αργαλαστή, Κένταυρος και Μικροθήβες θέλουν και ο δυο να φτάσουν στο 2 στα 2, κάτι που θα επιδιώξει σήμερα και ο Άθλος που υποδέχεται τα Ανω Λεχώνια. Αύριο προερχόμενοι από «διπλά», ο Άνθιμος Γαζής και ο ΕΛ Νηλέας θα υποδεχτούν τον Απόλλωνα Καναλίων και την ΑΕ Χλόης αντίστοιχα....

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στη Β’ κατηγορία ΕΠΣΘ:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα

*Γηπ. Σκοπέλου 16:00

Σκόπελος-Μαγνησιακός

(Κούστας Ι., Τασιόπουλος Κ., Τσαγγάρης)

*Γηπ. Βασδέκειο 17:00

Ελευθεριακός-Νέοι Αγίας Άννας

(Καλορογιάννης, Καρβούνη, Τοζακίδης)

Αύριο

*Γηπ. Π. Μαγουλάς 13:00

ΝΑ Νίκης-Πηλέας

(Καλογρίτσας, Ρίζος, Γαλάνη)

*Γηπ. Βασδέκειο 13:15

Πανιώνιος-Ιάσων Α.Μεριάς

Σαρρής, Κίττος, Δημητράκης

ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου 3-0 ά.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα

*Γηπ. Ευξεινούπολης 16:00

Άθλος-Άνω Λεχώνια

(Κατσιγιαννάκης, Καρακίτσιος Παγωνόπουλος)

Αύριο

*Γηπ. Γατζέας 11:00

Άνθιμος Γαζής-Απόλλων Καναλίων

(Λιάτσος, Παγωνόπουλος, Ανδραδόπουλος)

*Γηπ. Κάτω Λεχωνίων 11:00

Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Χλόη

(Σωλήνης, Γερμάνης, Αλεξίου)

*Γηπ. Αργαλαστής 16:00

Κένταυρος Νοτ.Πηλίου-Μικροθήβες

(Πλακιάς, Παπαγεωργίου, Μόκιας)

ΡΕΠΟ: Αχιλλέας Αχιλλείου

*Οι δυο ομάδες της Β’ Κατηγορίας που δεν αγωνίζονται στην 2η αγωνιστική θα αγωνιστούν για την 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ που έχουν προκριθεί. Έτσι αύριο Κυριακή 24/10 στις 12 το μεσημέρι θα αγωνιστούν στο Βοηθητικό του ΕΑΚ ΑΠΟΒ-Αχιλλέας Αχιλλείου (Διαιτησία: Συναΐτη, Σαμαράς, Μπέλλου).

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
6
=